Pokročilý

úpal, úžeh - doba trvání a příznaky?

máte někdo osobní zkušenosti s tím jak dlouho může trvat úpal/úžeh? Jaké při něm bývají příznaky? (bolesti hlavy, v krku, svalů, ...)
Doplňuji:
ano vím že je mezi tím rozdíl, ale chtěl jsem to shrnout v jedné otázce, spíše než odborné informace z článků by mě zajímala vlastní zkušenost, v každém případě děkuji za odpověď, má prosím někdo osobní zkušenosti?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Úpal je něco jiného, než úžeh. To jen pro začátek.
Jedná se o akutní stavy, velmi nebezpečné pro organismus. Úpal vzniká následkem pobytu v horkém silně nevětraném prostředí, kdy tímto mechanismem dochází k celkovému přehřátí organismu. Naproti tomu úžeh je stav, vznikající přímým působením slunečních paprsků na nepokrytou hlavu, a tím dochází k přehřátí mozkových obalů a jejich překrvení. Hlavními příčinami úpalu je pobyt v horkém prostředí, dehydratace organismu či nesprávně zvolené oblečení. Příčina úžehu spočívá v dlouhodobém pobytu na otevřeném slunci bez ochrany.
příznaky :
snížení krevního tlaku - hypotenze
tachykardie (zrychlení srdeční frekvence, pulsu)
bolesti hlavy
zmatenost eventuelně až ztráta vědomí
nevolnost na zvracení a zvracení
svalové křeče, šokový stav
suchá kůže a žádný pot
zvýšená teplota nebo horečka
červené zbarvení kůže (erytém)

Doplňuji:
Zkušenost osobní mám jen s úžehem. Usnula jsem na sluníčku. Asi tři hodinky na přímém slunci bez čepice přes poledne. Do večera mi bylo docela fajn a pak to začlo. Ouvej, ouvej. Blila jsem jak šakal, hlava mě bolela jako střep, měla jsem teplotu a celkově jsem se cítila prostě chcíple. Babička mi naordinovala babské rady typu : hodně pití, přikládat heřmánkové obklady na čelo a být v tmavém prostředí.

Zdroj: http://www.priznaky-projevy.cz

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1606
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1279
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.