Avatar uživatele
Ivetka303

upadl mi teploměr (rtuťový) a rozbil se..

Jsem šikula a při setřepávání teploměru mi spadl na dřevěnou podlahu a rozprskl se … utřela sem, vyčistila.. mám se ještě něčeho obávat? Michodem mám doma psa, takže hlídám, aby moc nečmuchal a hlavně neoblizoval (kdyby náhodou)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? bolak před 4090 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Kuličky rtuti zamést ( vytírání je naprosto bezpředmětné) a ekologicky zlikvidovat.

Zcela bezezbytku a pohodlně se sesbírá rtuť magnetem ! Už jsem o tom zde psal ale, kdosi usoudil že to je urážející odpověď a znalost a smazal to.
Nicméně množství rtuti z teploměru je tak malé že nějaká újma na zdraví nehrozí. Pokud se přímo ty kuličky rtuti nezbaští.
Doplňuji:
S ohledem na toho psa bych použil ten magnet. Nejlépe nějaký tyčový, není ale podmínkou. Jenom by se to rychleji tím magnetem projíždělo.

Upravil/a: mosoj

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Damiana, barnajka Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
RyuzakiKate

Vyvětrat!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bedy

No po rozbití teploměru by měla rtuť udělat takové „kuličky“. To zamést a postižené místo omýt hadrem, což jste udělala, tak bych se snad ničeho neobával. Akorát občas koukněte na psa, jeslti tam nečmuchá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Střepy a kuličky rtuti jsou uklizeny, proto není důvod se něčeho obávat.
Zkušenost

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

pokud jsi někde nenechala nějakou tu rtuťovou kuličku,tak ničeho…jinak je to toxická látka, která se vstřebává i přes pokožku…ale vzhledem k tomu, že je běžnou součástí našeho života, tak stopové množství ti nic vážného neudělá…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Pomoc je jednoduchá, určitě má každý doma zásobu práškového zinku nebo síry. Postižené místo posypat, nechat působit 15 min. a potom dobře umýt. Tak se to dělá v laborce.

Zdroj: http://www.prvky­.com/30.html#vy­uziti

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek