Ivetka303

upadl mi teploměr (rtuťový) a rozbil se..

Jsem šikula a při setřepávání teploměru mi spadl na dřevěnou podlahu a rozprskl se … utřela sem, vyčistila.. mám se ještě něčeho obávat? Michodem mám doma psa, takže hlídám, aby moc nečmuchal a hlavně neoblizoval (kdyby náhodou)

Nejlepší odpověď
mosoj

Kuličky rtuti zamést ( vytírání je naprosto bezpředmětné) a ekologicky zlikvidovat.

Zcela bezezbytku a pohodlně se sesbírá rtuť magnetem ! Už jsem o tom zde psal ale, kdosi usoudil že to je urážející odpověď a znalost a smazal to.
Nicméně množství rtuti z teploměru je tak malé že nějaká újma na zdraví nehrozí. Pokud se přímo ty kuličky rtuti nezbaští.
Doplňuji:
S ohledem na toho psa bych použil ten magnet. Nejlépe nějaký tyčový, není ale podmínkou. Jenom by se to rychleji tím magnetem projíždělo.

Další odpovědi
RyuzakiKate

Vyvětrat!

Bedy

No po rozbití teploměru by měla rtuť udělat takové „kuličky“. To zamést a postižené místo omýt hadrem, což jste udělala, tak bych se snad ničeho neobával. Akorát občas koukněte na psa, jeslti tam nečmuchá.

www

Střepy a kuličky rtuti jsou uklizeny, proto není důvod se něčeho obávat.
Zkušenost

Funna

pokud jsi někde nenechala nějakou tu rtuťovou kuličku,tak ničeho…jinak je to toxická látka, která se vstřebává i přes pokožku…ale vzhledem k tomu, že je běžnou součástí našeho života, tak stopové množství ti nic vážného neudělá…

Emefej

Pomoc je jednoduchá, určitě má každý doma zásobu práškového zinku nebo síry. Postižené místo posypat, nechat působit 15 min. a potom dobře umýt. Tak se to dělá v laborce.

Zdroj: http://www.prvky­.com/30.html#vy­uziti