Radovan M

„univerzální“ turbo

Dobrý den, chci se zeptat jestli by nějakým způsobem šlo namontovat turbodmychadlo do motoru DOHC 2.0, čtyřválec (benzin). Třeba použít turbo z nějakého dvoulitrového dieselového agregátu. Předem díky za odpověď :)
Doplňuji:
Nebo spíše jestli s tím někdo máte zkušenosti, problémy jako výměna pístů, klikovky, snížení komprese, jaké turbo tedy použít apod. 🙂

Nejlepší odpověď
dejv.s

Turbo jde namontovat na cokoliv. Ale trefit se aby to fungovalo beze zmen motoru a dalších součástí vozu bude nad lidcke síly!! Turbo žene vzduch do saní a množství vzduchu se odvijí od vyfukových plynu. pak jsou tam ruzne ventily ktery jeste dale reguluji vzduh z turba, pak by se asi musela zmenit smes benzinu a vzduchu, elektrika, ridici jednotka, vyfuk a pokud by se to NAHODOU což neverim povedlo rozjet nevěřím že by to zvíšilo vykon. Spíš se to bude dusit a nebude to tahnout…Takové věci řeší spoustu vyvojařů, techniku a inženyru sakra dlouho než se jim něco fakt podaří a finnančně by to bylo hodně náročný to dotáhnout do takovýho konce aby to mělo efekt. Pokud se ale tyto motory delají i v turbu vymenil bych cely motor i s elektrikou. Jinak já osobně bych to nechtěl ani dělat ani finnancovat. Hezky den Dejv

Další odpovědi
Miroslavst

Určitě by to nějakým způsobem šlo. V práci mi říkali, že já bych to určitě udělal.
Bohužel nevím jak, ale taky jsem o tom přemýšlel.

V2power

Kdysi jsem o tomto překopání také přemýšlěl, když jsem zjistil co všechno se musí udělat, aby ten motor něco vydržel, nechal jsem si zajít chuť a sehnal silnější auto, nebo jiný přeplňovaný motor. Aktmosférák nemá cenu překopávat na přeplňovaný. Nevydrží to ani půlku toho co má vydržet a finance na úpravu jsou extrémní. Min 50tkč…