Pokročilý

"univerzální" turbo

Dobrý den, chci se zeptat jestli by nějakým způsobem šlo namontovat turbodmychadlo do motoru DOHC 2.0, čtyřválec (benzin). Třeba použít turbo z nějakého dvoulitrového dieselového agregátu. Předem díky za odpověď :)
Doplňuji:
Nebo spíše jestli s tím někdo máte zkušenosti, problémy jako výměna pístů, klikovky, snížení komprese, jaké turbo tedy použít apod. :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Turbo jde namontovat na cokoliv. Ale trefit se aby to fungovalo beze zmen motoru a dalších součástí vozu bude nad lidcke síly!! Turbo žene vzduch do saní a množství vzduchu se odvijí od vyfukových plynu. pak jsou tam ruzne ventily ktery jeste dale reguluji vzduh z turba, pak by se asi musela zmenit smes benzinu a vzduchu, elektrika, ridici jednotka, vyfuk a pokud by se to NAHODOU což neverim povedlo rozjet nevěřím že by to zvíšilo vykon. Spíš se to bude dusit a nebude to tahnout....Takové věci řeší spoustu vyvojařů, techniku a inženyru sakra dlouho než se jim něco fakt podaří a finnančně by to bylo hodně náročný to dotáhnout do takovýho konce aby to mělo efekt. Pokud se ale tyto motory delají i v turbu vymenil bych cely motor i s elektrikou. Jinak já osobně bych to nechtěl ani dělat ani finnancovat. Hezky den Dejv

Další odpovědi:

Zlatý

Určitě by to nějakým způsobem šlo. V práci mi říkali, že já bych to určitě udělal.
Bohužel nevím jak, ale taky jsem o tom přemýšlel.

Diskuze k otázce

V2power

Kdysi jsem o tomto překopání také přemýšlěl, když jsem zjistil co všechno se musí udělat, aby ten motor něco vydržel, nechal jsem si zajít chuť a sehnal silnější auto, nebo jiný přeplňovaný motor. Aktmosférák nemá cenu překopávat na přeplňovaný. Nevydrží to ani půlku toho co má vydržet a finance na úpravu jsou extrémní. Min 50tkč...

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.