KD

Unesou svaly svou vlastní váhu?

Je mi jasné, že svaly se sami unesou při chůzi a tak. Otázkou myslím však to, zda je (dejme tomu pro výškaře) lepší, mít spoustu svalů čí málo. Ono když bude mít svalů hodně, bude mít sílu ale bude těžší. Naopak někdo, kdo je jak tyčka bez svalů nemá takovou sílu jako svalovec ale zase je lehčí. Jak je možné, že člověk bez svalů (berte to s nadsázkou) vyskočí výše jako člověk s velkým množstvím svalové hmoty? To se sami svaly neunesou?
PS: Vemte to z hlediska atletiky a výskoku do výšky. Chci vědět, jak to vidí ostatní. Je mi jasné, že svaly se normálně unesou ale zde jde o něco jiného. Už vidím, jak mi sem někdo napíše odpověd typu střední cesta. Co je ale zlatý střed a jak ho poznáte? A kdybyste si museli vybrat jeden z těchto 2 typů, který byste si vybrali pro to, abyste vyskočili co nejvýšše?
Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi
leporela22

Je lepší mít více svalů a být těžší.