Pokročilý

Únavový syndrom. Jak se projevuje?

Jak se pozná, že jde o únavový syndrom? Že nejde třeba o lenost, nebo momentální nechuť ke všemu následkem deprese, nebo špatného počasí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Vedle únavy se mohou objevovat i další příznaky. K těm obvyklejším projevům patří především migrující bolesti svalů a kloubů, migrující bolestivě vnímané parestezie a poruchy paměti a kognitivních funkcí. K těm méně obvyklým projevům patří například závratě a poruchy rovnováhy, nekvalitní spánek, který není následovám osvěžením, neschopnost prožívat radost (ahedonie), bolest v krku, citlivost krčních a podpažních uzlin a ponámahová malátnost.[

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/C hronick%C3%BD_%C3%BAnavov%C3%B D_syndrom

Další odpovědi:

Zlatý

Je to 10 let kdy jsem měla jít na jeden zákrok ,ale stále jsem měla vysokou sedimentaci, po mnoha a mnoha odběrech krve se zjistilo, že trpím únavovým syndromem . Lékař se divil, že jsem si nestěžovala na únavu a bolesti, změny nálad, byla jsem ospalá již během odpoledne , často mě bolely klouby . Nejsem ten správný typ fňukala, měla jsem opravdu hodně práce a přepínala jsem se a tak jsem vše sváděla na pracovní vypětí.

Trvalo hodně dlouho než jsem mohla zákrok podstoupit, než jsem se jakž takž srovnala, i když ne úplně navždy .I po těch letech se to ozve. Nemoc se ráda vrací a jak mi radí lékař - vše chce své a také hodně odpočívat.A toho se držím .

Myslím, že ale každé tělo to dá vědět jinak .

Pokročilý

unavovysyndrom.cz

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.