Avatar uživatele
Emilly

Únavový syndrom. Jak se projevuje?

Jak se pozná, že jde o únavový syndrom? Že nejde třeba o lenost, nebo momentální nechuť ke všemu následkem deprese, nebo špatného počasí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Elk, hanulka11, suaeda před 4596 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Babsi

Vedle únavy se mohou objevovat i další příznaky. K těm obvyklejším projevům patří především migrující bolesti svalů a kloubů, migrující bolestivě vnímané parestezie a poruchy paměti a kognitivních funkcí. K těm méně obvyklým projevům patří například závratě a poruchy rovnováhy, nekvalitní spánek, který není následovám osvěžením, neschopnost prožívat radost (ahedonie), bolest v krku, citlivost krčních a podpažních uzlin a ponámahová malátnost.[

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Chro­nick%C3%BD_%C3%­BAnavov%C3%BD_syn­drom

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Je to 10 let kdy jsem měla jít na jeden zákrok ,ale stále jsem měla vysokou sedimentaci, po mnoha a mnoha odběrech krve se zjistilo, že trpím únavovým syndromem . Lékař se divil, že jsem si nestěžovala na únavu a bolesti, změny nálad, byla jsem ospalá již během odpoledne , často mě bolely klouby . Nejsem ten správný typ fňukala, měla jsem opravdu hodně práce a přepínala jsem se a tak jsem vše sváděla na pracovní vypětí.

Trvalo hodně dlouho než jsem mohla zákrok podstoupit, než jsem se jakž takž srovnala, i když ne úplně navždy .I po těch letech se to ozve. Nemoc se ráda vrací a jak mi radí lékař – vše chce své a také hodně odpočívat.A toho se držím .

Myslím, že ale každé tělo to dá vědět jinak .

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Babunka

unavovysyndrom.cz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek