Emilly

Únavový syndrom. Jak se projevuje?

Jak se pozná, že jde o únavový syndrom? Že nejde třeba o lenost, nebo momentální nechuť ke všemu následkem deprese, nebo špatného počasí?

Nejlepší odpověď
Babsi

Vedle únavy se mohou objevovat i další příznaky. K těm obvyklejším projevům patří především migrující bolesti svalů a kloubů, migrující bolestivě vnímané parestezie a poruchy paměti a kognitivních funkcí. K těm méně obvyklým projevům patří například závratě a poruchy rovnováhy, nekvalitní spánek, který není následovám osvěžením, neschopnost prožívat radost (ahedonie), bolest v krku, citlivost krčních a podpažních uzlin a ponámahová malátnost.[

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Chro­nick%C3%BD_%C3%­BAnavov%C3%BD_syn­drom

Další odpovědi
hanulka11

Je to 10 let kdy jsem měla jít na jeden zákrok ,ale stále jsem měla vysokou sedimentaci, po mnoha a mnoha odběrech krve se zjistilo, že trpím únavovým syndromem . Lékař se divil, že jsem si nestěžovala na únavu a bolesti, změny nálad, byla jsem ospalá již během odpoledne , často mě bolely klouby . Nejsem ten správný typ fňukala, měla jsem opravdu hodně práce a přepínala jsem se a tak jsem vše sváděla na pracovní vypětí.

Trvalo hodně dlouho než jsem mohla zákrok podstoupit, než jsem se jakž takž srovnala, i když ne úplně navždy .I po těch letech se to ozve. Nemoc se ráda vrací a jak mi radí lékař – vše chce své a také hodně odpočívat.A toho se držím .

Myslím, že ale každé tělo to dá vědět jinak .

Babunka

unavovysyndrom.cz