Gabilka

ÚNAVA – ZÍVÁNÍ

Asi to tu už padlo ohledně únavy. I když jsem vyspalá, tak v práci zívám. Zrovna teď. Když bych si ale lehla, tak vím, že bych neusla. Nemůžou mi chybět třeba nějaké vitamíny? I když se láduju ovocem a zeleninou stále po celý rok :)

Nejlepší odpověď
annas

Přečtěte si názory odborníků na:

http://www.ty­den.cz/rubriky/ve­da-a-technika/veda/zi­vani-chlazeni-nadech-nebo-nakaza-empatie_19607.html

Zdroj: http://www.ce­lostnimedicina­.cz/zivani.htm

Další odpovědi
ten který je

Jedna z možností může být i nedostatek pitného režimu.

mojitek

Vitaminama to nebude.Zrejme se u Vas jedna o spankovou poruchu a chce to navstivit specialistu. Mozna jste prozila,nebo prozivate nejaky stres,nejaky problem a ackoliv spite,tak vas mozek nevypne na 100 %-proste bdí i kdyz vy spite.Proto jste unavena,zivate atd.Chce to zbavit se toho problemu co Vas trapi,nebo trapil.Ale jak pisu-chce to zajit za odbornikem,neberte to na lehkou vahu.

anonym

druhá z možností je nedostatek čerstvého vzduchu,myslím tím hlavně v místnosti.

Michal

Možná Vám chybí vitaminy, děláte chybu ve stravování,málo pijete a žijete v nečistém prostředí.

Zlatomuska

Ne vitaminy, ale jak tady jiz padlo, spatná zivotospráva. Kdyz tělo má prebytek cukrů, které nedokáze zpracovat, cítíme se unavení.Nejedná se pritom o to, omezit sladké, ale spís změnit celkově svou zivotosprávu. Po lehkém zdravém jídle, napríklad, zívat nebudete. Po smazeném, tucném rízku, ano. A větsinou se vám nezlepsí ani nálada. Vse by mělo být v rovnováze. Jak maso, tak zelenina a ovoce.Zajímavý článek o tom napsali na novinky.cz v následujícím od­kazu

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/158144-zahadna-unava-z-nevhodneho-jidla.html

Keiran

unavu a zivani muze zpusobovat spousta veci. Zivanim si organismus dodava chybejici kyslik. Unava muze byt zpusobena milionem veci. Kazdopadne bych vam doporucila domluvit se se svym lekazem na kompletni biochemicky rozbor krve. Muze mnohe odhalit.