lukinn

Únava, vyčerpanost

Jsem pořád unavený a vyčerpaný jak psychicky tak fyzicky, ale spím klidně i 10 hodin a u lékařky mi dělali odběry krve a brali mi moč, ale nic nenašly. Nevíte co by to mohlo být? Nyní jím vitamín B ale to stále nepomáhá.
Doplňuji:
Pohybu mám také dost…Tak jako teď se cítím když celou noc nespím.Ale spím klidně i 9–10 hodin.

Nejlepší odpověď
Pájo

Dostal jste se (asi) do únavných stereotypů. Kolísavé počasí elánu také zrovna nepřidává.

Neberte mou radu s despektem, ale zkoušel jste odpočívat? Je třeba přizpůsobovat životní tempo ročnímu období. Bylo by bláhové předpokládat, že Vaše tělo bude mít během roku stále stejnou výkonnost.

Pokud únavu a vyčerpanost pociťujete už delší dobu, a nesouvisí tak přímo se současnými vedry, bude chyba v dlouhodobější životosprávě. Znám jedno životní moudro: „Pracuj tvrdě, hraj si pořádně!“

Vy se nejspíše tvrdě věnujete jen té první části a na tu druhou stále zapomínáte.
Hledejte v sobě nespokojenost, hledejte, co Vám schází, hledejte tam v sobě to, co by Vás potěšilo, povzbudilo, natěšilo, co chcete dělat, co jste vždycky chtěl dělat, jakému koníčku byste se rád věnoval… ptejte se sám sebe. Z té radosti a nové motivace může přijít energie, kterou postrádáte.

(Předpokládám, že jinak dobře a pravidelně jíte, pijete tekutiny a spíte… od hladovějícího a nevyspaného těla těžko můžete čekat dobrou výkonnost.)

Další odpovědi
mosoj

Takovéto nemoci lékaři pojmenují až tak po šedesátce a zároveň řeknou že již není pomoci.
Může to být z tisíce důvodů.

zjentek

kdyby náhodou pájo neměl pravdu s teorií, která vzniká za předpokladu, že tvrdě pracuješ, tak ještě doplním, že z nicnedělání a pouhého vysedávání vzniká taktéž únava a vyčerpanost a to nejvyššího kalibru. Zvlášť v těchto vedrech. Zvrátit to pomůže byť i jen krátká procházka, ale razantnější chůzí a hlavně teda v místech, která se nejvíce podobají přírodě, to dělá s tělem zázraky, není radno podceňovat a vynechávat ,)

marci1

V první řadě je důležité po práci odpočívat. Pít dostatek tekutin ( nejlépe čistou vodu ). Jíst více zeleniny, ovoce, kuřecí nebo rybí maso ( ne smažené ).Vyloučit nebo alespoň omezit pití alkoholických nápojů. Dále více pohybu na čerstvém vzduchu ( tělo potřebuje kyslík ). Stačí alespoň chodit na procházky. Samozřejmě pozitivní myšlení. Řídit se heslem :„Vždy s úsměvem“ a „Pokud nejde o život, nejde o nic“. 🙂
Doplňuji:
Spánek dlouhý 9–10 může také způsobovat celodenní únavu a malátnost. Zkuste spát doporučovaných 7–8 hodin.
http://ona.id­nes.cz/jak-dlouho-mame-spat-aby-to-bylo-akorat-dhl-/zdravi.aspx?c=A111021­_104641_zdravi_pet

evusa

také by mě to zajímalo. Mám stejné potíže. Bylo mi řečeno, že je to z toho počasí a ne častého a pravidelného pohybu..

Hakunamatata

Přečtěte si něco o kvasinkach – Candida Albicans

BSmanka

Pokud to není nedostatkem spánku nebo počasím, ale trvá to dlouhodobě tak mě napadají dva důvody. Jedním by mohla být deprese- tedy by bylo na místě si odpovědět, zda jste šťastný se svým životem a zda jste spokojen v práci, doma atd. Zda máte činnosti, které vás baví apod. Zda to je depresí vám pomůže odhalit tento dotazník: http://www.hel­p24.cz/index.php?pa­ge=beckova-stupnice . Pokud ano bylo by na místě vyheldat nějakého odporníka z řad psychoterapeutů. Druhým důvodem, pokud se sitace táhne déle jak půl rok by mohl být únavový syndrom. Je to vážné onemocnění, které by se nemělo podceňovat. Informace o něm naleznete zde: http://www.una­vovysyndrom.cz/

vivatisCZ

Také jsem občas unavený přes den a spím normálně. Mám takový pocit, že si lehnu a už se neprobudím. Doporučuji zkusit třeba jít pod studenou sprchu, energetický nápoj nebo se pořádně pro hnout.

Pepina7897

Dobrý den, únava a vyčerpanost jsou frustrující. Je dobře, že jste už navštívila lékařku a podstoupila testy, i když nebyly nalezeny žádné zjevné zdravotní problémy. Pokud se cítíte unavená i přes dostatek spánku a vyváženou stravu, tak užívání vitamínu B může být užitečné pro energetický metabolismus, ale doporučuji také hledat další možnosti. Mně na únavu pomáhá Krupa Kratom, který mi dodá dostatek energie na celý den.

Jana5678

Je mi líto, že si procházíš takovým obdobím. Zdá se, že jsi podnikl několik kroků k zjištění příčiny své únavy. Osobně mě v podobných situacích, kdy jsem cítila neustálou únavu, pomohl kratom. Je to přírodní alternativa, která mi skutečně dodala energii. Také mi pomohl s relaxací a zvládáním stresu. Držím palce a doufám, že najdeš řešení svého problému brzy.

jozis

Trapi me uplne to same. A prijde mi ze je to porad horsi. Zkoušel jsem i upravovat spanek. Drive jsem spal opravdu malo. Zacal jsem spat 8 hodin, nekdy i vice a stejne to nepomohlo. Mam pomerne narocnou praci a i doma s manzelkou to byva obcas po vecerech divocejsi, ale uz i s tim zacinam mit problemy a nestacim na ni. Hlavne ale prijdu domu z prace a jsem zraly na to sednout k televizi az do vecera a nic nedelat. Drive jsem i sportoval ale na to už neni energie vubec. Je neco co opravdu pomuze znicit unavu? Doktora jsem zatim nezkousel ale tam se mi ani nechce.

Zdenek72

Pomáhá definitivně hořčík, nebo rychlá energie (kafe, energydrink apod.). Bylinky na energii také stoji za ozkoušení, já někdy uživám na podporu energie Vitamen, který má v vše co jako muž potřebuju. Manželce je dobré to říct na rovinu, at s tím nejsou problémy.

Honzin8

Nevím no, určitě bych se zaměřil na nějaké dolňky stravy, které ten organismus nakopnou. Na to jsou super houby. Ve formě kapslí je to ideálka. Na houbicky.eu mají vhodné doplňky.

Cizecek.M

Jojo, ty problémy s tou životmí sílou vyčerpáním, jsou fakt na nic. Taky to znám. Mně pomohly tyto kapsle https://www.hou­bicky.eu/reishi-ganoderma-lucidum-120-kapsli/. Ta reishi je na to vážně super.

Cizecek.M

Jojo, ty problémy s tou životmí sílou vyčerpáním, jsou fakt na nic. Taky to znám. Mně pomohly tyto kapsle https://www.hou­bicky.eu/reishi-ganoderma-lucidum-120-kapsli/. Ta reishi je na to vážně super.

Lurenka

Ano ano, potvrzuji. Ten shop je super, já s nimi mám jen tu nejlepší zkušenost :)

Sabulak

Já si od nich pravidelně beru hlívu ústřičnou. Ta mi pomáhá moc. A hlavně je supr na posílení imunity, což se teď před zimou fakt hodí :)

lukinn

Tak na čerstvém vzduchu jsem dost protože žiju v jihomoravském kraji tak poblíž je les kam často jezdívám na vyjížďku na kole, takže pohybu mám taky dost ale určitě to nepřeháním…Spíš se cítím hůře soustředěný třeba ikdyž si povídáme s kamarády tak cítím že se špatně soustředím na to co mi říkají…Tak jako bych celou noc nespal

Pájo

Hakunamatata s podobným naznačováním infekce Candida albicans u chlapa běžte k šípku, je to samozřejmě kapitální békovina!

Hakunamatata

Podle některých výzkumů 60–80% populace má tuto kvasinku nadměrně rozbujelou. Právě probíhající tepla jí jen svědčí. Byl to jen nápad, kam se ubírat, když vás doktoři označí za zdravého a vy se přesto cítíte pod psa…

Co se týká toho, že tazatel je muž, na tom vůbec nezáleží. Trpí tím úplně stejně tak muži. Právě proto nemůže tak jednoduše jako žena poznat tuto kvasinku na základě gynekologických problémů.

Pájo

U dospěláka naprostá hloupost! Navíc ten Váš laický výkřik postrádá odpověď.

lukinn

Tak nevím, ale já dospělý nejsem…jsem ještě dítě

lukinn

No to by bylo možné, a nevíte jak to lékař pozná?Nebo jakým testem se zjistí že jde právě o tuto kvasinku?

zjentek

to je pravda a trpí tím také hlavně děti ..tam je průběh vždy vzhledem k funkci imunity

Michalov

Zdravím, můžete mi prosím poradit, jak si zase vrátit chuť do života? Je mi 36, a pozoruji na sobě častější unavenost, a také docela velký úbytek svalové hmoty, dokážete mi s tím někdo poradit?

Petrovskalui

Může za to úbytek přírodního testosteronu v těle pane, je to docela normální, nejste žádná výjimka. Já to řeším pomocí kvalitních doplňků stravy, které zmírňují dopady poklesu testosteronu.

Michalov

Poradíte mi prosím, který doplněk stravy na to pomáhá?

Petrovskalui

Ano já na to užívám doplněk stravy https://www.ma­xulen.cz, je důležité ho užívat dlouhodobě, osobně jsem začal cítit změnu zhruba po půl roce užívání, obsahuje vitamíny, a látky, které napomáhají růstu svalové hmoty, zinek na lepší libido, hořčík pro lepší energii, a také vitamíny.