beliner

Únava po dostatečném spánku! Nevíte čím by to mohlo být?

Dobrý den, nemáte někdo zkušenost s tím, že dostatečně spíte a pak jste unavení? Poslední měsíc tímhle trpím.
Spím průměrně 8–9hodin. Teplota pokoje je 18°C. Postel kvalitní. Už opravdu netuším jak bych se mohl napravit. Kofeinem to pořád řešit nechci. Děkuji předem za rady.
PS dodržuji konzumování jídla (jím 5× denně – hlavně snídani) Mám 23 let, sportovně založený typ.

Nejlepší odpověď
Andělé

Pokud to trvá už měsíc,došla bych si k lékaři na kompletní vyšetření.Dlou­hodobější únava má více příčin.Může jít i o jarní únavu,ale čím dřív s tím zajdete,tím líp.Zdraví máte jen jedno.Přeji pevné zdraví:-)

Další odpovědi
DDarent

Může to být třeba tím, že ste dřív nespak skoro vůbec, a váš organismus to chce dohnat… Znam případy, ve ktarých to vydrželo i 2 měsíce.....

hanny 2

Pokud sportujete,musíte také doplňovat živiny do buněk,aby se tělo mohlo regenerovat,myslím tím kvalitní doplňky stravy.Je možná vyčerpané a spánek a strava nestačí.Poraďte se s odborníkem na výživu.

Valky

Možná je to přespání, tak já říkám… Někdy spíte pět hodin, a jde fit, a jindy spíte 9 hodin, a už je to pro ten organismus moc a jste ještě víc unavená…
Já jsem si najela režim, že chodím spát poměrně brzo, vstávám taky dřív, a je mi fajn… Dřív, jsem spala třeba přes den, když na mě padla únava, pak jsem šla večer spát a když jsem se probudila ráno, měla jsem pocit, že mě přejel parní válec… Také to může být tím sluníčkem venku, které opravdu hodně vysiluje… Ale pokud Vám tyto problémy přetrvávají už hodně dlouho, možná není od věci navštívit lékaře, co s tím…
Může to být reakce na stres, deprese, ale může se jednat i o sníženou obranyschopnost!
Také to může být onemocnění jater, srdce nebo ledvin… Porucha endokrinních žláz – štítná žláza, nadledvinky nebo cukrovka.
Nebo se může jednat o nedostatek vitamínů, nízký krevní tlak nebo při anémii… Takže bych to nenechávala náhodě!

jendahun

Mám podobné problémy teď na jaře.Vyčerpání a únava,spím celkem slušně,jím hodně vitamínů,dělám dost těžce fyzicky.Mám pocit,že to bude asi u mě tlakem.Mívám nízký tlak a ty změny počasí,výkyvy tlaku a teplot nám asi dávají zabrat.Nechejte si přeměřit tlak.

JančaKucera4

Dobrý den, je dobré, že jste se rozhodl hledat řešení vašeho problému s únavou, i když dostatečně spíte. Váš životní styl a zvyky jsou důležité pro váš celkový pocit pohody. Podle mě by vám mohl pomoci Krupa Kratom, který je přírodní doplněk stravy. S ním byste se mohl zbavit únavy a určitě vám dodá dostatek energie, kterou potřebujete. Pevně věřím, že najdete to správné řešení pro vás.

Jakub Tlapal

Ono to, že spíš 8 hodin ještě nic neznamená. Spánek může být nekvalitní a tím pádem si tělo dostatečně neodpočine. Obzvlášť, když jsi sportovně založený, tak to tělo potřebuje fakt regenerovat. Já jsem taky nedokázal odpočívat, pořád jsem nad něčím přemýšlel a vypnout dokážu až díky kratomu. Mrkni se na kratom prodej a uvidíš, že ti taky pomůže. Řešení bývají často jednodušší, než si myslíme. Jen je potřeba v tom přestat hledat složitosti a to nejhorší.

VanesskaMala

Hele, nevím, ale podle mě by to mohlo být prostě tím, že ti chybí nějaká životní síla, náboj, energie. Já jsem si tím přošla taky. Ale dostala jsem se z toho. Pomohla mi chlorella https://www.nus­tore.cz/bio-chlorella-1500-tablet/. Na tu teda nedám dopustit. Tak ji zkus.

květák75

Příčinou by mohl být například i nedostatek železa v těle. Já s něčím podobným měla problém minulý rok. Ať jsem spala jak dlouho jsem chtěla, tak jsem pořád byla unavená. Když jsem pak byla na kontrole u lékaře, tak se ukázalo, že mám v těle nedostatek železa. Začala jsem ho tedy doplňovat pomocí železa od http://qineva.cz/ a musím říct, že díky tomu se to dost zlepšilo.