maruš

Umrtní list.

Proč se již nepíše na umrtní list příčina smrti?Dříve to tam bylo uvedeno.Děkuji.

Nejlepší odpověď
RQLM

Já bych řekl, že je to citlivý osobni údaj, tak možná proto.

Další odpovědi
atriplex

Příčina smrti podléhá lékařskému tajemství.

dědapetr

Na úmrtní listinu se důvod úmrtí nikdy neuváděl.To vypisuje matrika.pokud to nebylo násilné úmrtí,tak to se uvedlo.
Sem tam uvedeno způsob úmrtí byl na parte,pokud si to tam pozůstalí nechali napsat.

savana

Na úmrtním listu se způsob úmrti kdysi uváděl.Proč to není teď ,toť otázka.Z nemocnice vám zdravotní kartu nevydají a včil pátrejte po příčině smrti.Jeví se mi to jako způsob jisté ochrany samotné nemocnice,pokud zde dotyčná osoba zemřela …