Helena114

Jak se mám nejlépe připravit na smrt matky?

Dobrý den,
je mi 14, jak se mám nejlépe připravit na smrt matky? Vím, že bych se měla poradit s nějakým odborníkem, ale nikoho to jaksi nezajímá, navíc se musím pořád učit, a pro tátu nepřichází v úvahu, abych propadla na gymnáziu „jenom kvůli smrti.“ :(

Nejlepší odpověď
carpediem

To je tak strašně smutné:-( Na to se připravit nedá:-(((

Pokud si nemáš s kým promluvit v rodině, zajdi za nějakou hodnu paní učitelkou, jsem si jistá, že by ti mohla na čas zařídit nějaké úlevy.

Další odpovědi
jáára

umírá snad tvá máma?
o tom nejsou žádný srandy!

marci1

Jestli to myslíš vážně ( doufám, že ano ), chovej se k mamince úplně normálně, zkus si s ní vyprávět veselé příhody. Nelituj ji, hlavně neplakej. Nedávno jsem prožila něco podobného. Člověk v takovéto smutné situaci musí mít pocit, že je stále tady, že život pokračuje dále v normálním duchu. Čím více se bude smát, tím lépe všechno snese ona, Ty i tatínek.

Mr. XYZ

A proč se smiřovat? Stále může bojovat…
Doplňuji:
marci1: já zas doufám, že ne…