simonka

Úmrtí dítěte v nemocnici a nárok rodičů na odškodnění

Pochybením nemocnice
nám zemřelo dítě při porodu, když nebylo slyšet ozvy lékaři se měli rozhodnout ihned, ale nebyl přítomen primář, který by schválil císařský řez (prý někde popíjel na oslavě a nebyl k zastižení)Já jako matka zemřelého dítěte jsem se to dozvěděla čistě náhodou až po pěti letech. Nyní mi bylo sděleno, že bych měla nárok na odškodnění. Prosím, vím, že to život mému dítěti nevrátí, ale nebyla jsem ani první ani poslední, které se to v nejmenované porodnici stalo. Děkuji Jaká je promlčecí doba?

Odpovědi
ReHu

Spíše by poradil právník.
Doporučuji DaS.
Také si myslím, že primáře by měl někdo kompetentní v jeho nepřítomnosti zastupovat a případně rozhodovat.

http://das.cz/cs/si­te/uvodni-strana.htm

pussy

Standardní promlčení tříletá doba již uplynula. Pokud máte pocit, že došlo k zanedbání povinné péče, můžete se obrátit na orgány činné v trestním řízení, tedy policii nebo státní zastupitelství a zde uvést do protokolu Vaše podezření. Upřímně, pokud pitva žádné zanedbání neprokázala (a ta musela být provedena ze zákona), tak pochybuji o tom, že něco prokážete. Vystavíte se akorát dalšímu citovému vypětí. V daném případě se pak budete moci spolehnout pouze na boží mlýny.

pondělí

spojte se ze společností na ochranu pacientů,sídlo mají asi stále v Opavě.