Weroniq

umíte zjednodušeně vysvětlit, jakým způsobem Anonymous vyřadí z provozu stránky FBI a další?

jakým způsobem to dělají, že dokáží shodit stránky vlády, FBI, CIA a další, určitě jsou dobře zabezpečeny, takže nabourat se do nich přece nejde, ale oni je nějakým způsobem zahltí a vyřadí z provozu

Nejlepší odpověď
Michal Kole

  1. Někteří lidé mají zavirované PC s programem, který komunikuje s Anonymous
  2. Člen anonymous zadá ve svémm programu, který ovládá cizí PC (ten vir) IP adresu Facebooku a spustí
  3. Příkaz dojde na všechny zavirované PC, které se začnou otevírat stránku Facebooku
  4. Protože těch požadavků na otevření stránky je moc tak facebook nebude vědět co dřív a zahltí se vysokým počtem požadavků i datové linky směrem k facebooku a servery providerů, které facebook hostují.

Další odpovědi
MacChill

„jednoduše“ zahltí stránky spousty počítači a na každém počítači je ještě spousty fiktivních adres. Tímto způsobem cílový server spadne.

Hykam

Oni se jim do nich nenabourají, pouze v jednu chvíli odešlou na server takové množství požadavků na zobrazení daného webu, že to server nedokáže obsloužit a spadne. Není na takové množství dimenzován.
Představte si to, jako by jste se na nějakém starším počítači snažila v jednu chvíli otevřít třeba 30 programů, taky se sekne a musíte ho restartovat.

To MichalKole:
U facebooku by se jim to údajně asi nepodařilo, jelikož ten je dimenzovám na několik miliónů užavatelů.

Raddess

Souhlasím s vašimi odpovědi. Je to takový program ve kterém lajcky řečeno vyberete jen adresu nastavíte parametry a kliknete na tlačítko FIRE. Anonymous jsou domluveni na jeden konkretni cil a pali na něj třeba hodinu v kuse, tím pádem se web zahltí a spadne…neustojí takový nápor.

aramah

Přetíží tak jsem to slyšela včera v TV

Emefej

Takový útok se nazývá Denial of Service (DoS). Pěkně je to popsáno na Lupě.

Zdroj: www.lupa.cz/se­rialy/utoky-typu-dos/