elektro???

Umíte udělat magnet cose mí vev vzduchu otáčet?

Hele lidi mam tu provás zajímavouj věc: Když rozmontujte dva repráky a dáeje vedle sebe a teda jeden dole a druhý nahoře ale musíte si udělat krychly eda vlastně její kostru a date jeden nahoru a druhý dolů a pustíte donich elektryku a dunění pak to dáte namax a dáe mezito magnet nebo spíš kovový plíšek a ten levytuje mezi ěma repráky. Schválně komseto povedlo?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Mapel

MNĚ ano

Doplňuji:
Hlavně se nauč fyziku, aby tě nepřekvapily další věci. Tou elektrikou jak píšeš přivádíš do cívky reproduktoru měnící se proud a vytváříš různě silné elektromagnetické pole, které je přitahováno nebo odpuzováno od permanentního magnetu. Tímto pohybuješ membránou a vytváříš akustické zvuky. Vše co popisuješ je pak závislé na poloze permanentních magnetů reproduktorů a vytváření shodného elektromagnetického pole, které pak působí proti sobě.

Tul.en

MNĚ ne