Umíte tu někdo založit vlastní herní servery a přesměrovat porty?

Nevím, jak mám otevřít port 7777, bez kterého se na mě prý potom nikdo nemůže připojit. Pokud někdo víte, jak zakládat. nebo máte s vlastním serverem zkušenosti, tak dejte prosím vědět do diskuze u otázky. Pak vám napíšu soukromou zprávu, kde to pořešíme podrobněji. Předem moc děkuji.

Jinak veřejnou IP adresu mám a server chci rozjet na jiném PC, než na kterém se na něj chci pak připojovat. Tím bych jen dal info, že mám alespoň malou představu jak začít.

Odpovědi
Frajirek2000

ano

Rohlik

Přesměrovat porty v případě domácího serveru lze ve (wifi)routeru. Jelikož je každý router jiný, tak ti nelze přímo postup popsat, ale tuhle možnost nalezneš ve webové konfiguraci routeru.
Na linuxu se k přesměrování portu používají iptables.
Jelikož si nenapsal vlastně nic podstatného, tak ti poradím, ať si najdeš na Googlu slovní spojení: jak nastavit + „hru kterou chces zprovoznit“.