Krčálek

Umíte střílet z luku?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Ne

Doplňuji:
Lépe řečeno nevím – ještě jsem z luku nestřílela.

Další odpovědi
quentos

Ano

Už jsem to sice léta letoucí nedělal, ale předpokládám, že takové dovednosti se nezapomínají ;{)>
Doplňuji:
klubru: málo terčů? Zabruste mezi politiky, těm by se mezi oči mělo střílet velice dobře ;{)>

anonym

Ano

Uměla jsem a asi bych se do toho zase dokázala dostat. Patřím ke generaci, která si uměla luk a šípy sama vyrobit a taky se je naučila používat. Žádné profi zbraně z obchodu, jen vlastní šikovnost a dostupný materiál.
Zlaté časy a skvělý bráška, který mne učil všechno, co uměl sám.

mosoj

Ano

Střílet umím, ale šíp nikdy nenajdu !

honza19hk

Ne

ne ale na vojně jsem střílel z bazuky.

anonym

Ano

Ano umím, ale je málo terčů, velice dobře by se střílelo na kofoly.

hanulka11

Ano

Awer

Ne

Drap

Ano

Ano umím. Stejně jako většina můžů má v oblibě zbraně, tak i já. Skončil jsem ale u luku. Mladší zbraně mně nezajímají. Používám luky pouze vlastní výroby.

led

Ano

Vystreliť ano, ale zásah šípu do šípu, prípadne zostrelenie jablka z hlavy, už robí iný strelec. Klasický filmový trik.
Dôležité je pri tom, aby nik nevidel výraz tváre, keď tetiva švihne o nekryté zápästie :)
Doplňuji:
honza19hk,
veď to je v princípe to isté nie?
Po opustení telesa zbrane strela letí dopredu smerom na cieľ a niekedy ho aj zasiahne :)

anonym

Ano

ano,ale jen z podomácku vyrobeného. Kdysi,za mých klukovských let, jsem si vyrobil luk z bambusu,kterým se omotávaly stromky proti okusu. Byly pružné,jen tětivu jsem měl jen ze sisálu,ale ráž to mělo docela silnou.

Sahyb

Ano