sesednizkola

Umíte si udržet hladinku?

Bavme se o lidech, kteří nejsou závislí na alkoholu.

Je pravda, že člověk povětšinou nepije s cílem se opít, ale pro ten pocit uhašení žízně či také povolení „napětí“. Ten rozsah samozřejmě záleží na člověku. Já sám se někdy po vypití malého piva cítím šťastný a pocit mám, jako by mi patřil svět. Většinou když třeba v létě sesednu po dlouhe cestě z kola a dopřeju si ho na zahradce U Ondřeje v Radotíně. Jindy, většinou po jídle nebo když prostě si dám víno nebo pivo, jak se říká, z povinnosti, necítím příjemný pocit ani po vypití třetího piva a alkohol se mnou v menším množství nic nedělá, ale pokud neposlechnu svůj vnitřní hlas a piju dál, tak jsem zase najednou skokem opilej. Nic moc mezi. No otázka stojí, umíte si udržet hladinku příjemné lehké při předopilosti, nebo sklouznete vždy žízní k dalšímu pivu přiliš brzy? Máte nějaký alkohol vytipovaný, který se dá pít s mírou, aniž by se člověk vyloženě musel přemáhat? Ta žízeň po prvním pivu je někdy strašná :)

Teď trošku scifi, ale zase proč ne. Myslíte si, že by bylo reálné někdy v budoucnosti vynalézt přístroj, který by ukazoval, kdy si můžete dát další přísun alkoholu, abyste si udrželi stávající náladu, hladinku? Mohlo by to být nějaké dýchátko velké jak balíček žvýkaček, aplikace v mobilu sledující například riziko zavolání bývalé přítelkyni apod. S normálním alkoholtesterem jsem to nezkoušel.

Odpovědi
quentos

Ano, snažím se striktně dodržovat čtyři jednotky alkoholu denně. To jsou třeba dvě piva nebo jedno pivo a dvojka vína nebo malý panák a pivo (s dostatečnými odstupy mezi sebou), případně si to různě rozpočítám (půl vína, půl malého panáka a jedno pivo… nebo celej malej panák, pivo a žádný víno…).

Mravenec

Držím si hladinku 24/7, nepiji vůbec, nepotřebuji to.

Co se týká budoucnosti, možné je vše, i ufouni na paneláku.

dubraro

Ano.
Je to otázka dlouholetého, dá se říci celoživotního tréningu. I tak to někdy člověku ujede – vypije moc a je mu zle – vypije málo, nemůže se vyspat a je mu taky zle.