Avatar uživatele
annas

Umíte si představit, že byste adoptovali cizí dítě?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? anonym, vagra, Berušinka, Andělé, tom004, dědapetr, anonym, anonym před 4626 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Berušinka

Jiné odpověď.

Opavdu nevím, jak bych se zachovala. Teď říkám jednoznačně NE, protože bůhví, co by mi taky doma mohlo vyrůst, možná bych k tomu dítěti neměla dobrý vztah – právě proto, že jsem ho neporodila, že jsem si neprošla tím vším, co si žena má prožít, aby měla miminko.
Kdybych s partnerem mít děti nemohla, tak to by možná byla jiná, ale takle dopředu to říct nemůžu, všechno záleží na situaci – v rodině, v práci, v okolí, na povaze…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Kdybychom nemohli mít vlastní, tak ano.

Umím, a nejenom v situaci, kdy by jsme nemohli mít vlastní děti. Spousta lidí šťastně vyrůstá v rodinách a ani netuší, že třeba je jen jeden rodič biologický.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Jiné odpověď.

Ano,kdybych byl mladší a měl na to prostředky,abych dítě mohl dostatečně zabezpečit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Kdybychom nemohli mít vlastní, tak ano.

Byli jsme tomu velice blízko.Když už jsme byli rozhodnuti o adopci požádat,vše vyřešilo manželčino těhotenství.Byl to třetí pokus,a skvěle vyšel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Kdybychom nemohli mít vlastní, tak ano.

Pro neplodné manžele, zcela standardní situace, navíc ve světě naprosto běžná.
Protože neplodných je tady jen sedm, my ostatní plodní se těžko dokážeme vžít do obtížné situace, kdy toužíme zoufale po dítěti a řadu let se nám stále nedaří.
Určité riziko je sice vždy, ale dnes si už múžeme dokonce vybrat dítě s geny hudebníka, umělce apod. Jen géniů je nedostatek, ty si vykoupili rychlejší boháči.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Jiné odpověď.

Uvažoval jsem o tom (ale jen teoreticky, mám dva kluky). Asi by do toho taky měla co mluvit manželka, ale sám za sebe bych se asi smířil s bezdětností.
Dobrá otázka, pokud odpoví víc lidí, zajímalo by mě rozložení muži vs. ženy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andělé

Kdybychom nemohli mít vlastní, tak ano.

Určitě bychom adoptovali,kdy­bychom neměli své děti.
Mám dvě kamarádky,jedna s manželem jsou opatrovníci a s druhou jsme byli nedávno na víkendu pod stanem. Má dva syny,ale tak moc si přála holčičku,že nechtěla případně třetího chlapečka a s manželem před 4 lety adoptovali holčičku. Je jí 5 let jako mému synovi.Ze začátku malá plakala a bála se,ale v rodinném prostředí se brzy adaptovala…:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pokazdejinak

Nevím. Měli bychom jisté obavy, ale dokázali bychom to.

fakt nevím, děti máme, ale uvažovali jsme i možnosti dát domov nějakému dítěti až budou kluci třeba trochu větší, ale zatím jsme to odsunuli na neurčito…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Jiné odpověď.

Na to, aby ste sa starali o dieťa, netreba papier. Stačí, ak vás dieťa považuje za svoju matku (prípadne druhú matku). Mám 5 takýchto nepapierových detí -okrem svojich vlastných- (4 už dospelé, 2 s vlastnými deťmi), ktoré mi občas aj teraz povedia mama. Bola to ľudská povinosť pomôcť, bez nároku na odmenu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Kdybychom nemohli mít vlastní, tak ano.

Máme kamarádku,jejíž neteř si osvojila holčičku,která byla dcerou sestry jejího přítele.Betynce jsou 4 roky.Je to moc milá a zlatá holčička.Ta neteř si ve svých 30-ti letech zaslouží velké poděkování,že ji osud holčičky,kterou matka opustila,vzala a bere jako svoji.Teď je i maminkou dvouletého chlapečka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Kdybychom nemohli mít vlastní, tak ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
filva

Kdybychom nemohli mít vlastní, tak ano.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kerberus

Inspirace podle magazínu Šťastné ženy. Upraveno.

před 4626 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek