Zlatý

Umíte se zastavit a odpočinout si v dnešní uspěchané době? Kdy umíte říct dost?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Na to už přece pamatovala bible, když nám zavedla neděli, kdy se nic nedělá.
Dny odpočinku mají i ostatní náboženství, byť pod uštechtilým hávem nábožných motivů.
Důležitost pauz v pracovních procesech pro zdraví a obnovení produktivity vypozorovaly již dávné generace a tak je vtělily do různých tradic, např. známá siesta v teplých pásmech.
Takže umím a většinou si tělo samo řekne, že jsem to už přepískl a potřebuje voraz.
Doplňuji:
O víkendech aplikuji aktivní odpočinek (moderní to vynález pro relaxaci náročných duševních povolání), u kamaráda na Sázavské chatě.
Má to podobný efekt jako indiánský běh (pro ty, co nevědí - střídání úseků běhu s rychlou chůzí pro dávné posly, kteří takto dokázali urazit desítky km i přes noc non stop, aby doručili státotvorné zprávy).

Další odpovědi:

Zlatý

Ano, určitě umím, některé dny jsou nabité , že člověk doslova padá na ústa.
Ale naproti tomu si udělám odpočinkový den, kdy zrelaxuji.

Zlatý

O mě vždy říkali,že jsem neúnavná. Nikdy jsem neuměla odpočívat a myslím,že to mám po mamce.Ta odbíhá i u oběda. Ale dělám si to sama,je to další věc,kterou se musím naučit,ale stále to oddaluju.
Čím jsem starší,jsem víc unavenější,ale i to mě nedonutí si odpočinout.Relaxuju u pc,ale i od něj neustále odbíhám,pořád musím něco dělat.Samotné se mi to nelíbí,vím,že je odpočinek velice důležitý,ale jsem v tom nenapravitelná...Měla bych se naučit na sebe víc myslet...:-)

Zlatý

Když mám splněné nejnutnější úkoly. Jinak jsem silně nervní a tudíž neodpočívám.

Zlatý

Tělo,nebo hlava si o to řeknou.
Komické je,že úplně stejně "skučeli" lidé v dobách,které by šly dnes označit za idylické.

Zlatý

Ano nutí mě k tomu můj zdravotní stav.

Stříbrný

Já už ani nic jinýho nedělám než že stojím/ležím a odpočívám.Od toho je nakonec důchod.Vždyť jsem makal 46let.

Kéž bych mohla napsat to,co Jikra.Bohužel ještě si počkám.Odpočívat se musí,umím si říci dost.Dokonce k tomu nutím i ostatní z rodiny.Miluju chvíle,kdy se "slezem" a relaxujeme.Každý podle sebe.Já s knihou v pelíšku,manžel "sportuje" na sedačce.život není tak dlouhý,abych ho prožila v tempu.To mi stačí zaměstnání.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4393
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.