Avatar uživatele
Bublinnka

Umíte říct někomu pravdu do tváře, nebo se vyhýbáte odpovědi?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? rottkiw, anonym před 4613 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Umím dlouho být tolerantní,ale jak něco přesáhne určitou mez,nerozpakuji se říci dotyčnému,co si o jeho jednání myslím.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Opět opakující se otázka.

Vložila jsem podobnou o pravdě… Iv o lhaní atd.

Pro pravdu se mnozí zlobí …

Je pravda a je nepravda. Když se člověk drží pravdy, třeba proti celému světu, je šílený7

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Všichni víme , že to prostě vždycky nejde, viz Zbývají ti 2 měsíce života, nebo šéfovi, že je blbec, i když je to evidentní a všem jasné.
Proto vlastně fungují společenská pravidla, abychom nebyli neomalení a netaktní.
Jinak z firemních vztahů s americkými firmami jsem se naučil anglosaský firemní komunikaci, přímou a otevřenou, věcnou, ale korektní a bez osobních a emočních zaujetí.
Nazývat věci pravým jménem pomáhá racionálně řešit problémy a nekazit přitom vzájemné vztahy.
A k přístupu iv malý příklad, kdy záleží na způsobu podání.
Víte jak diplomat (nebo lord) řekne druhému, že lže?
Sir, o správnosti vašich informací by se dalo s úspěchem pochybovat.
Doplňuji:
Absolvoval jsem několik manažerských kurzů obchodních dovedností, jejichž součástí byla mimo jiné asertivita, afiliativní techniky chování a spousta chytře se tvářících odborností.
A když to nakonec shrnu, nejlepší kšefty jsem získal díky osobním zkušenostem, psychologickému odhadu haló efektu, schopnosti vycítit potřeby protějšku a lapidárně – obyčejnému selskému rozumu.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Rikam pravdu … , ale tak nejak hezky , pomalu a zduraznuji , ze to je muj pohled , muj nazor , a ze tim nechci v zadnem pripade ublizit. Naopak rikam , ze to sdeluji proto , ze si myslim , ze to dotycnemu muze ublizit .. ublizivat. -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andělé

Nikdy jsem nesnášela lež,mamka o mě vždy říkala,že jsem průhledná,ale zároven jsem se bála projevovat. Život mi ukázal,že se neumím bránit a prožila jsem takové věci,které mě konečně dohnaly se naučit projevovat a bránit se.Snažila jsem se na sobě pracovat a učila asertivitě.Je to něco úžasného,osvobodíte se.Dnes se dokážu projevit,říct,co si myslím a hl.se bránit.
Jsem upřímná,ale vše má své hranice,pravda by se měla umět použít. To,že jsem upřímná neznamená,že mluvím,pravdu za každých okolností. Jsou v životě situace,kdy je na místě lepší mlčet. Když mi to z pusy nejde,raději mlčím,než bych lhala a z mého průhledného výrazu každý pozná,co si myslím…:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Valky

Mám naopak problém mlčet a být taktní.. Řeknu vše a každému… Neumím se přetvařovat … :o/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Babsi

Záleží na situaci. Když se někdo zeptá jestli mu to sluší a ono nesluší, tak řeknu pravdu. Co se týče těch citových otázek, máš mě ráda, miluješ mě je to podobné a lžu do tváře hlavně profesorům, když se vymlouvám, proč jsem přišla zase pozdě a nemám omluvenku… :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Ano říkám pravdu, je jasné že se to mnohým lidem nelíbí.
Je na každým jak se s tím srovná a mnozí mi za čas poděkovali, že jsem jim otevřela oči.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rottkiw

Podle situace,ale nebojím se někomu říct co si o něm myslím ať ho to raní nebo ne…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
myšpulín

Říkám pravdu, ať se to líbí nebo nelíbí.
Je pravda, že většina lidí nesnese slyšet pravdu, hodněkrát jsem se s tím setkala, ale myslím si, že nejen já, ale i většina z vás.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kerberus

Zjisťuji, že je zbytečné bojovat s větrnými mlýny … vzdávám se a pomalu končím…

před 4612 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

A byla tu ta otázka i po únoru, kdy se tazatelka zaregistrovala?
Nakonec tohle je natolik aktuální téma, že se aspoň mohou vyjádřit i nově příchozí.
Když se otázky automaticky uzamykají do 10 dnů, co naděláš.

před 4612 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kerberus

Podobné otázky již byly několikrát vložené.

před 4612 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kerberus

Já jsem vložila o pravdě Husův citát před dvěma dny, otázku iv o lhaní (jde o opačný pohled) už nebudu hledat… další rovněž ne… Vzdávám se … Nemá to smysl…

před 4612 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek