Bublinnka

Umíte říct někomu pravdu do tváře, nebo se vyhýbáte odpovědi?

Nejlepší odpověď
anonym

Umím dlouho být tolerantní,ale jak něco přesáhne určitou mez,nerozpakuji se říci dotyčnému,co si o jeho jednání myslím.

Další odpovědi
annas

Opět opakující se otázka.

Vložila jsem podobnou o pravdě… Iv o lhaní atd.

Pro pravdu se mnozí zlobí …

Je pravda a je nepravda. Když se člověk drží pravdy, třeba proti celému světu, je šílený7

anonym

Všichni víme , že to prostě vždycky nejde, viz Zbývají ti 2 měsíce života, nebo šéfovi, že je blbec, i když je to evidentní a všem jasné.
Proto vlastně fungují společenská pravidla, abychom nebyli neomalení a netaktní.
Jinak z firemních vztahů s americkými firmami jsem se naučil anglosaský firemní komunikaci, přímou a otevřenou, věcnou, ale korektní a bez osobních a emočních zaujetí.
Nazývat věci pravým jménem pomáhá racionálně řešit problémy a nekazit přitom vzájemné vztahy.
A k přístupu iv malý příklad, kdy záleží na způsobu podání.
Víte jak diplomat (nebo lord) řekne druhému, že lže?
Sir, o správnosti vašich informací by se dalo s úspěchem pochybovat.
Doplňuji:
Absolvoval jsem několik manažerských kurzů obchodních dovedností, jejichž součástí byla mimo jiné asertivita, afiliativní techniky chování a spousta chytře se tvářících odborností.
A když to nakonec shrnu, nejlepší kšefty jsem získal díky osobním zkušenostem, psychologickému odhadu haló efektu, schopnosti vycítit potřeby protějšku a lapidárně – obyčejnému selskému rozumu.

anonym

Rikam pravdu … , ale tak nejak hezky , pomalu a zduraznuji , ze to je muj pohled , muj nazor , a ze tim nechci v zadnem pripade ublizit. Naopak rikam , ze to sdeluji proto , ze si myslim , ze to dotycnemu muze ublizit .. ublizivat. -iv-

Andělé

Nikdy jsem nesnášela lež,mamka o mě vždy říkala,že jsem průhledná,ale zároven jsem se bála projevovat. Život mi ukázal,že se neumím bránit a prožila jsem takové věci,které mě konečně dohnaly se naučit projevovat a bránit se.Snažila jsem se na sobě pracovat a učila asertivitě.Je to něco úžasného,osvobodíte se.Dnes se dokážu projevit,říct,co si myslím a hl.se bránit.
Jsem upřímná,ale vše má své hranice,pravda by se měla umět použít. To,že jsem upřímná neznamená,že mluvím,pravdu za každých okolností. Jsou v životě situace,kdy je na místě lepší mlčet. Když mi to z pusy nejde,raději mlčím,než bych lhala a z mého průhledného výrazu každý pozná,co si myslím…:-)

Valky

Mám naopak problém mlčet a být taktní.. Řeknu vše a každému… Neumím se přetvařovat … :o/

Babsi

Záleží na situaci. Když se někdo zeptá jestli mu to sluší a ono nesluší, tak řeknu pravdu. Co se týče těch citových otázek, máš mě ráda, miluješ mě je to podobné a lžu do tváře hlavně profesorům, když se vymlouvám, proč jsem přišla zase pozdě a nemám omluvenku… :D

hanulka11

Ano říkám pravdu, je jasné že se to mnohým lidem nelíbí.
Je na každým jak se s tím srovná a mnozí mi za čas poděkovali, že jsem jim otevřela oči.

rottkiw

Podle situace,ale nebojím se někomu říct co si o něm myslím ať ho to raní nebo ne…

myšpulín

Říkám pravdu, ať se to líbí nebo nelíbí.
Je pravda, že většina lidí nesnese slyšet pravdu, hodněkrát jsem se s tím setkala, ale myslím si, že nejen já, ale i většina z vás.

Kerberus

Zjisťuji, že je zbytečné bojovat s větrnými mlýny … vzdávám se a pomalu končím…

anonym

A byla tu ta otázka i po únoru, kdy se tazatelka zaregistrovala?
Nakonec tohle je natolik aktuální téma, že se aspoň mohou vyjádřit i nově příchozí.
Když se otázky automaticky uzamykají do 10 dnů, co naděláš.

Kerberus

Podobné otázky již byly několikrát vložené.

Kerberus

Já jsem vložila o pravdě Husův citát před dvěma dny, otázku iv o lhaní (jde o opačný pohled) už nebudu hledat… další rovněž ne… Vzdávám se … Nemá to smysl…