Illines

Umite odhadnout cas bez hodinek,hodin?

Nejlepší odpověď
beer

Celkem dost přesně podle sluníčka, zvonů v dálce, dění na ulici, zvuků ulice a dopravy, atd.
Doplňuji:
Našel jsem také zajímavé určení času podle přírody, jenže až tak přírodní člověk zase nejsem ))
http://www.ceske-kralovstvi.cz/ur­ceni-casu-bez-hodinek,130.html

Další odpovědi
Damiana

Víceméně ano. Podobně jak píše Beer. 🙂
Doplňuji:
ad Jami155: Ty „hodinky“ na dlani, mám také! 🙂

anonym

Ne,jak děláš na směny,v zimě vůbec,tma je pořád.V létě se trefím vícekrát,jak je světlo,na noční je ještě čas.V práci používám dětské čtvrt,půl,třič­tvrtě…na dlani.Někdy vyjde,někdy ne.

Drap

Většinou ano s přesností cca 1 hodinu.

quentos

Ano, často se mi to dokonce daří i na minutu přesně – asi i proto, jak mívám často všechno do puntíku naplánované, v čemž čas hraje značnou roli.

Conchus

Vážení, jsem ve věku, kdy čas již není mým pánem. Nenosím hodinky a orientuji se pouze podle síly svého hladu nebo žízně a potřeb svého psa.

anonym

V práci ano, protože vím kolik musím ( a nebo jsem udělal) kusů za hodinu, takže se trefím plus mínus o deset minut.V době mimopracovní to neodhadnu.