fcoop

Umíte jíst hůlkama? Lyžařské se nepočítají.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Ne

v tomhle souboji se mnou Čína vyhrála.

Další odpovědi
annas

Ano

V mládí jsem uměla, ale už jsem hůlky dlouho nepoužila. Dostala jsem je jako dárek od známého, který navštívil Čínu. Učila jsem se jíst doma, ale šlo to pomalu, i když při jídle se nemá spěchat.

anonym

Ano

Učili mne to rodilí asiaté, ale používám jen při jejich kultovních akcích, kde sice příbor u Evropanů tolerují, ale dotýká se to jejich národního cítění a naopak oceňují respekt k jejich zvykům.
Jen jsem ještě nedosáhl jejich virtuozity při grifu spojenými hůlkami si zblízka házet do pusy tekutou polévku apod., kdy vlastně využívají efektu, jako když pes pije jazykem z nádoby a s čumákem nad hladinou. Rychlost kmitání musí být větší, než tekutina zpětně steče.
Někdy se mandarinsky omluvím a dopiji po anglosaském způsobu.
Sice se smějí, ale nakonec chápou.
P.S. Mimochodem pravé domácí recepty jsou něco jiného než se nabízí v čínských bistrech.

pokazdejinak

Ano

ale nejsem žádný přeborník :) navíc jsem to už dlouho neměla v ruce… ale jídlo s tím do pusy jakž takž dostanu ;)

anonym

Ne

Jednou,za hluboké totality(zlatých časů) jsem si v hospodě poručil ke španělskému ptáčku s rýži hůlky,ale proto že je zrovna neměli,přinesli mi v ubrousku zabalené špejle.To vám byla sranda,když se mi podařilo zrnko po zrnku rýže porci sníst.Rýže byla všude rozsypaná a v žaludku pomálu! Krásné vzpomínky.

WeeBear

Ano

Ano, ale pouze čínské polívky a čínské nudle. Nic ‚našeho‘. :)

Drap

Ne

Ne, šíleně se mi při tom sukují prsty a jídlo soustavně padá

MILAN1961

Ne

fcoop

WeeBear – to,jak se jí polévka hůlkama – to bych i docela rád viděl.