Drap

Umíte ještě střílet z praku ?

A používáte ho někdy ?
Za mých mladých let to patřilo snad k povinné výbavě každého kluka. U dnešních dětí jsem ho již řadu let neviděl. Občas toto zařízení lze snad jen zahlédnout u rybářů, kteří ho používají k zakrmení.

Nejlepší odpověď
anonym

A víš,že ho ještě někde šlajdr mám?! Jen ta šís guma je už nějak ztrouchnivělá a při natáhnutí by mohla prasknout.
Doplňuji:
A co jsem zničil jazyků od bot,než to bylo pravé,ořechové. ? -
:D

Další odpovědi
anonym

Také jsem mívala jako malá prak, ale kde nakonec skončil vážně nevím. Nyní jsem sice již velká, ale s chutí bych se k střílení z praku zase vrátila.

anonym

Ano,přiznám se že jsem prak kdysi používala jako výcvikovou pomůcku. Dnes se používají různé elektrické obojky atd. Tehdy (v šedesátých-sedmdesátých letech) vypadal výcvik psů z dnešního pohledu jinak,ale svůj účel to splnilo.:D

anonym

Drape znám, s bratrem jsme je „vyráběli“ sami. Naposledy pamatuju prak z lampionového průvodu, kde si pár chuligánů krátilo dlouhou chvílí střílením do papírových „lucerniček“. No, jednu se jim podařilo krásně zapálit a byl z toho hezký poprask. Nejsem si jistá, že to spravila dvojka z chování, ředitelka školy byla rozpálená skutečně do běla.
Střílet z praku jsem uměla docela obstojně. Co bych dnes trefila, to si netroufnu tipovat (hádala bych to na „starou belu“).

iceT

Tatík si frngačky vyráběl sám z rozsochy a padákové gumy a kousku kůže.Chodil s tím na bažanty.Pokusila jsem se střílet z toho jednou a trefila jsem vlastní ruku.Takže neumím.

briketka10

umím a mám ho v malé plechové krabičce s kovovejma skobičkama a co si pamatuju tak nejhorší bylo jak po nás stříleli kluci na základce jé to bolelo a nejvíc do lejtek auvajs :(
taky mám tu gumičku asi ztrouchnivělou, kdybych ji poopravila to by bylo zastřílet si po cikánech, jenže oni by mi ty skobky už nevrátily a těch by bylo na ně škoda mám je na památku :D
Doplňuji:
chybka y

anonym

To jsi mě tedy dostal. Já si snad půjdu jeden vyrobit. Jako kluci samozřejmě, chodili jsme s praky na zajíce. Tedy nikdy jsme žádného netrefili, ale vždy jsme šli s chutí.

Damiana

Jelikož nemám bratra, taťka mi kdysi prak vyrobil, ale dopadla jsem jako IceT! Raději jsem to pak už nezkoušela. Z praku jsem ale časem měla docela respekt. Pamatuji si, že jsme pak měli na základce kluka, který skobičkou vystřelenou z praku přišel o oko…

Tíšek99

Ano, mám ho ještě doma-je mi 12 :o)

Sahyb

Dneska se tomu říká Airsoft!!! :)