Damiana

Umíte hospodařit se svými financemi?

Inspirovala mne odpověď led na mou předchozí otázku, že většina lidí prožívá horor při pohledu do peněženky před výplatou. Myslíte, že to je tím, že mají tak málo peněz nebo to, že „jen“ neumí správně hospodařit?
Která skupina obyvatelstva je na tom podle vás finančně nejhůř?

Nejlepší odpověď
anonym

Tak snažím se s penězi šetřit, ale i tak mi nevydrží ani týden. Ale přesto, že nemám tolik peněz, tak si nestěžuji a jsem pořád veselá a usměvavá.
Doplňuji:
A myslím si, že nejhůře jsou na tom finančně lidé, kteří mají velké dluhy nebo mají děti a případně ztratí zaměstnání, ale třeba se mýlím. Někdo třeba vydrží v pohodě s méně penězi a někomu by stejná částka nestačila a potřeboval by více. Ale nějak do toho nevidím.

Další odpovědi
Drap

Nic jiného nezbývá. Musím zkrátka vyjít s tím co mám. Tato zásada musí platit ať už mám statisícové příjmy, nebo i když s bídou dosáhnu na životní minimum.

aramah

No,podle toho jak si každý stěžuje,nejspíš neumí hospodařit?-(
Samosebou jsou lidi kteří i kdyby se rozkrájeli nevídou ale asi proto že jsou zadluženi.
Každý musí mít hned to co má soused,pak to tak dopadá…

Těch co se to netýká se rozčilovat nemusí…

fablen

ano, docela umím 🙂.

Dle mého názoru na tom zdaleka nejsou finančně nejhůř důchodci: vykoupí slevové akce v obchodech, na poště každou chvíli sází sportku… Hůř jsou na tom určitě matky samoživitelky a většina lidí na sociálních dávkách, kteří si nepřivydělávají nikde načerno, zdravotně postižení, kteří nemohou práci najít.

Je to složité a velmi individuální…

Lukasy

Ja umim ja neutracim peize platim jen najem a jidlo a jen vyjimečně si koupim něco jineho.

xko

a nebo si vzít obrovskou pujču ..utratit..nez­plácet a čekat na konec světa :D :D :D

Sůwa

Jsem se sebou spokojená 🙂.