Avatar uživatele
Damiana

Umíte hospodařit se svými financemi?

Inspirovala mne odpověď led na mou předchozí otázku, že většina lidí prožívá horor při pohledu do peněženky před výplatou. Myslíte, že to je tím, že mají tak málo peněz nebo to, že „jen“ neumí správně hospodařit?
Která skupina obyvatelstva je na tom podle vás finančně nejhůř?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, aramah, fablen, anonym před 4285 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Tak snažím se s penězi šetřit, ale i tak mi nevydrží ani týden. Ale přesto, že nemám tolik peněz, tak si nestěžuji a jsem pořád veselá a usměvavá.
Doplňuji:
A myslím si, že nejhůře jsou na tom finančně lidé, kteří mají velké dluhy nebo mají děti a případně ztratí zaměstnání, ale třeba se mýlím. Někdo třeba vydrží v pohodě s méně penězi a někomu by stejná částka nestačila a potřeboval by více. Ale nějak do toho nevidím.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nic jiného nezbývá. Musím zkrátka vyjít s tím co mám. Tato zásada musí platit ať už mám statisícové příjmy, nebo i když s bídou dosáhnu na životní minimum.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aramah

No,podle toho jak si každý stěžuje,nejspíš neumí hospodařit?-(
Samosebou jsou lidi kteří i kdyby se rozkrájeli nevídou ale asi proto že jsou zadluženi.
Každý musí mít hned to co má soused,pak to tak dopadá…

Těch co se to netýká se rozčilovat nemusí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

ano, docela umím 🙂.

Dle mého názoru na tom zdaleka nejsou finančně nejhůř důchodci: vykoupí slevové akce v obchodech, na poště každou chvíli sází sportku… Hůř jsou na tom určitě matky samoživitelky a většina lidí na sociálních dávkách, kteří si nepřivydělávají nikde načerno, zdravotně postižení, kteří nemohou práci najít.

Je to složité a velmi individuální…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukasy

Ja umim ja neutracim peize platim jen najem a jidlo a jen vyjimečně si koupim něco jineho.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xko

a nebo si vzít obrovskou pujču ..utratit..nez­plácet a čekat na konec světa :D :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Jsem se sebou spokojená 🙂.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek