Zlatý

Umíte hospodařit se svými financemi?

Inspirovala mne odpověď led na mou předchozí otázku, že většina lidí prožívá horor při pohledu do peněženky před výplatou. Myslíte, že to je tím, že mají tak málo peněz nebo to, že "jen" neumí správně hospodařit?
Která skupina obyvatelstva je na tom podle vás finančně nejhůř?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Tak snažím se s penězi šetřit, ale i tak mi nevydrží ani týden. Ale přesto, že nemám tolik peněz, tak si nestěžuji a jsem pořád veselá a usměvavá.
Doplňuji:
A myslím si, že nejhůře jsou na tom finančně lidé, kteří mají velké dluhy nebo mají děti a případně ztratí zaměstnání, ale třeba se mýlím. Někdo třeba vydrží v pohodě s méně penězi a někomu by stejná částka nestačila a potřeboval by více. Ale nějak do toho nevidím.

Další odpovědi:

Zlatý

Nic jiného nezbývá. Musím zkrátka vyjít s tím co mám. Tato zásada musí platit ať už mám statisícové příjmy, nebo i když s bídou dosáhnu na životní minimum.

Zlatý

No,podle toho jak si každý stěžuje,nejspíš neumí hospodařit?-(
Samosebou jsou lidi kteří i kdyby se rozkrájeli nevídou ale asi proto že jsou zadluženi.
Každý musí mít hned to co má soused,pak to tak dopadá....

Těch co se to netýká se rozčilovat nemusí....

Bronzový

ano, docela umím :-).

Dle mého názoru na tom zdaleka nejsou finančně nejhůř důchodci: vykoupí slevové akce v obchodech, na poště každou chvíli sází sportku.... Hůř jsou na tom určitě matky samoživitelky a většina lidí na sociálních dávkách, kteří si nepřivydělávají nikde načerno, zdravotně postižení, kteří nemohou práci najít.

Je to složité a velmi individuální...

Pokročilý

Ja umim ja neutracim peize platim jen najem a jidlo a jen vyjimečně si koupim něco jineho.

Pokročilý

a nebo si vzít obrovskou pujču ..utratit..nezplácet a čekat na konec světa :D :D :D

Zlatý

Jsem se sebou spokojená :-).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.