M_Petr_M

Umíte esperanto? Má smysl se ho učit?

Nedávno jsme se ve škole učili o jazyku esperanto. Hodně mě to zaujalo. našel jsme stránku http://lernu.net/cs, která učí esperanto zdarma. Proto se chci zeptat, zdali to není zbytečné.

Nejlepší odpověď
Drap

Neumím. Učit se cokoli nového neni nikdy zbytečné!

Další odpovědi
talka

ZATÍM se to zdá zbytečné; ale kdyby se zavedla jeho výuka do škol (o což usiluji a navrhuji asi 8 let), ušetřila by se spousta peněz na tlumočnících. Snad by to nepřevýšilo náklady na zavádění. Asi 30 osobností s mým návrhem souhlasilo (i EU), ale kompetentní ochotná osoba v nedohlednu.

Kelt

Ano, takové stránky existují. Určitě to má výhodu, protože jsou kluby esperantistů na celém světě, můžete se scházet, dopisovat si a pod. Esperanto má celkem jednoduchá gramatická pravidla. Klidně se ho nauč.

Luxx

mám v plánu se naučit esperanto.. koupila jsem si učebnici pro samouky. jaké to bude mít využití však zatím netuším.. jen se mi to prostě zalíbilo