IK

Umíte aktivně odpočívat?

Nejlepší odpověď
Terryle

mám svůj sport / zahradu / procházky

Jo, geocachingový pěší výpravy. Většinou sice odpočívám naprosto pasivně, ale čas od času mě začnou svrbět nohy /a nízký statistiky/, seberu bágl, gps a celej den lítám někde kolem Prahy. Takovejch 20–25 kilometrů za den a hlava je čistá…

Další odpovědi
anonym

mám svůj sport / zahradu / procházky

Teď už jenom aktivně odpočívám. Zlatý důchod. Zahrada jen když se mi chce a vše ostatní vlastně taky.

mosoj

mám svůj sport / zahradu / procházky

Tělo bolí odpočívám pasivně. Tělo dovolí vyrazím na tůru s foťákem sám a daleko od vlezlých lidí, jenom s kytičkama, faunou a krajinou.
Souhlasím s Terylle.

Damiana

rád/a měním činnosti, které se doplňují

Ano, podle této teorie vlastně skoro stále aktivně odpočívám. Baví mě kouzlit v kuchyni, ale také se válet v posteli a listovat v kuchařkách. Maluji obrazy, ale také ráda cestuji a procházím se po místech a sleduji lidi, to vše je mi pak inspirací. Tančím jak o život a pak relaxuji v bazénu, v sauně a na masážích. Jó, člověk nesmí být línej si chtít život užít. A aktivní odpočinek k tomu patří. Jeho zanedbání má za následek tak akorát budoucí vysedávání v čekárně u lékaře.

zzzzz

mám svůj sport / zahradu / procházky

sport moc né, ale procházka do přírody, to je pro mě to pravé.

briketka10

mám svůj sport / zahradu / procházky

ráda se projdu se psem a mým kocourkem okolo domků, pak jdeme na zahrádku různě kutit, teď když je hezky shrabat listí po zimě, musím tam dát sud na vodu..
dám si lehátko a opaluju se, čekám na sestru s pivkem a kafíčkem, no a kluci lítají jak zběsilí honí se, psovi házím míč, pak si s ním hraju fotbal až už nemůžu, ale on furt jo mrňous Yorkšíráckej :DD
až zaleze sluníčko jdu domů něco sním většinou krkovičku mňam kocour si taky vyžebrá, pustím si hudbu i si někdy zatancuju podle nálady a podle vypitého pivka 🙂 a pak se mrknu sem..

ten který je

nezařadím se tu

Volného času moc nemám a když se mi podaří mít volný čas,obvykle se nemohu rozhodnout co dříve.Většinou ale zvítězí nějaký výlet do přírody se psem mimo dosah lidí.Tam si pročistím hlavu.Dříve jsem rybařil,ale dnes je to tak rozšířená záležitost,že kolikrát někde u vody je to jak na Václavském náměstí.

quentos

mám svůj sport / zahradu / procházky

jednak procházkami a jednak u scrabblu – ten je hlavní složkou aktivního odpočinku; mozku dát odpočinout prakticky neumím, až jsem za to někdy kárán ;{)>

venkovan

mám svůj sport / zahradu / procházky

Jitrničky, zelíčko, clebíček, pivko, tlačenky, … Jsem zásadně pro aktivní odpočinek. než sním jitrničku, tak se tak vysílím, že musím dát tlačenku.

anonym

Jsem workoholik když nemůžu tak padnu

Nikdo se nechce přiznat k této variantě č. 1.
Ovšem v reálnu to málokdy bývá až takto vyhraněné, většinou jde o kombinaci s různou měrou podílu zbývajících možností.
Vzhledem k pracím s převážně duševním vypětím, relaxuji skutečně aktivním odpočinkem – cyklistikou, (sporadicky i s dcerami na inlinech), jsem členem KČT, takže pestré pěší výlety se spřízněnou komunitou a v neposlední řadě fyzický relax na sázavské chatě, kde je celoročně co dělat a kde lze komunikovat s přírodou.
(Další aktivity, jako Akademie seniorů a občanská sdružení už netvoří významný podíl).

pizlicka

mám svůj sport / zahradu / procházky

mam svuj běh,tanec,kala­netiku.to je pro mne aktivni odpocinek.

Heřman

rád/a měním činnosti, které se doplňují

Někdy odpočívám aktivně a to samé i v práci.

Kohut57

rád/a měním činnosti, které se doplňují

Rocker

mám svůj sport / zahradu / procházky

Doplňuji:
Jezdím hodně na kole,při takovém ježdění po lese se dobře vyčistí hlava:-)

terry

nezařadím se tu

.