Mousinek

Umí zvířata plakat?

A proč lidé pláčou když vidí něco smutného nebo pěkného?
Mě se to často stane když vidim něco nebezpečného nebo i pěkného ale nevím proč

Nejlepší odpověď
anonym

zvířata umí plakat,sice jim netečou slzy jako nám lidem,ale své neštěstí dávají najevo zvuky,pes třeba vyje,u kočky taky poznáte kdy mnouká že jí něco jen chybí nebo je skutečně neštastná

Další odpovědi
Terryle

Mám pocit, že zvířata plakat mohou – viz pověstné krokodýlí slzy. Zvlhčují se tím oči a vyplavují se nečistoty, zvířata to ale nedělají to kvůli emocím. To, pokud vím, umí jen člověk…
Co se příčiny pláče týče, hodila bych to vyloženě na emoce. Jak to „technicky“ funguje, to netuším… ale třeba se tu najde nějaký odborník na biologii/fyzi­ologii/anatomi­i…
Doplňuji:
Ad BARKABAN: Zajímavá zkušenost. Možná ale, že to ani nesouviselo přímo s emocemi, ale byla to normální reakce organismu na přílišnou bolest – stejně jako při velké bolesti tečou slzy lidem. Odvažuju se tipnout, že tam jsou příčiny jiné, než při smutku… Možná při velké bolesti mozek přestane rozlišovat, odkud ta bolest přichází a začne se jí podvědomě bránit na všech frontách (tedy i v očích, které se brání možnému poškození pláčem – vyplavují se tím nečistoty, které by oko mohly poranit). Ale nevím, to mě jenom napadlo.

panenka

Myslím si že zvířata umí plakat.

anonym

Zvířata umí plakat! Byl jsem dlouholetým ošetřovatelem dojnic.Byl jsem svědkem,jak kráva při porodu a podotýkám těžkém porodu,měla slzy v očích a její hlas mi připomínal sténání v bolesti.

quentos

ad krokodýlí slzy – krokodýlí slzy nejsou slzy, to jenom tak vypadá, proto se ustálily jako synonymum „falešného“ soucitu nebo hraného neštěstí