Petr__

Umí číst kočka vaše myšlenky?

Ahoj, majitelé koček.Já takový pocit mám, když mám kočku na klíně nebo podobně…jakoby rozuměli každé větě co si v duchu řeknete.Dokonalá telepatie :D

Něco na tom je.Např jsou příběhy koček a psů co našli své pány stovky km daleko.

Nejlepší odpověď
eleonnore

U mého kocoura ten pocit nemám, ale můj pes je vyčůraný až na půdu. Možná nemá schopnost telepatie, ale co se mu hodí, tomu naprosto rozumí. Tátovi čůral do postele a přestal s tím, až když mu táta řekl: „Ta postel je tvoje.“. Je chytrej dost na to, aby pochopil, že svůj vlastní majetek si nemůže ničit. S tátou jsme si dělali srandu, že na psa přepíše celý byt, aby mu ho pes neničil… 🙂

Můj kocour ale má rozhodně schopnost empatie. Když vidí, že jsem smutná, okamžitě mi skáče do postele, ducne mi do hlavy, začne vrnět a stočí se mi k břichu do klubíčka. A že má někdo přijít domů, vím asi pět minut před tím, než daný člověk vejde do bytu. Kocour se celý den válí na skříni/na okně a pět minut před tím se probere, seskočí a jde čekat ke dveřím. To samé dělal i nás první pes. Ten začal kňourat, i když za oknem ještě nikoho nebylo vidět a člen rodiny byl teprve o dvě ulice dál.

Další odpovědi
dubraro

Jak která a jak komu. Některé kočky mají svoje páníčky tak přečtené, že to vypadá, jako by jim rozuměly.

dudu

Nějaký -ntý smysl určitě mají. Kdykoliv přijedeme na chalupu, sousedův kocour již čeká u nás za vraty. Faktem je, že onen Bořivoj rostl s našimi vnoučata a je mu pravidelně servírováno papů – nejraději má paté z kachlního a kuřecího.

zjentek

Ne, ale moje Fanynka to umí.
Příklad: Jsem doma sám, s nikým se nebavím (normální stav) a chystám si baštu. Jsem u linky, zády k Fanyně, která je rozvalená v luxusním pelechu na kžesle z ratanu a pouze „relaxuje“ či „medituje“. Zkrátka na nic nereaguje, nehne brvou. Můžu si chystat cokoliv (/zvuky, vůně), ale s Fany to prostě nehne. Až mám baštu hotovou, udělám si místo na lince a aniž bych cokoliv jakkoliv signalizoval, hlavou mi jen proběhne myšlenka, že je čas na Fany a co bych ji tak dnes vykouzlil. A to je moment, kdy Fany se vrhne z rozjímání, příklusává, sedá si k mým nohám, 2× mě šťouchne čenichem do lýtka, vykroutí tupě hlavu a čumí mi přímo do očí! Tyto situace se opakují v kteroukoliv denní dobu, kdy pomyslím na její žaludek, nezávisle na čase!
Je na to i jiné vysvětlení, než čtení myšlenek?

Drap

Neumí, nemám kočku.

GM

Ano, telepatie mezi člověkem a kočkou existuje, ale jenom u těch lidí, kteří již porozuměli kočičí duši.

anonym

Kočky sice mám,ale jen venku na zahradě,ale určitě číst myšlenky neumí a to ani kocouři.
Mám raději pesky,ti jsou rozumější a poslechnou,ale kočky jsou paličaté.
Někdy jsou vlezlé,když jsem na zahradě,platí na ně srpška z kropáče.

Mc Merkurion

…kočku nemám, ale neuměj číst myšlenky, jelikož, kdykoli mě nějaká uvidí – zdrhá, a to si chci jen hrát…

eleonnore

Mimochodem, k uživateli Petr_ a jeho otázce … Na to „majitelé koček“ bych byla opatrná :D. Na Facebooku existuje úžasná skupina, která dokonale vystihuje soužití kočky a člověka: „Bydlím u své kočky“ … :D
Člověka tam trefně nazývají „podnájemník“.