Umí šnek (hlemýžď) couvat?

Inspirovala mě dnešní ňaminka. :))

Nejlepší odpověď
beer

Ne, plazit se pozpátku neumí. Je nucen se otočit nebo v případě nutnosti stáhnout do ulity a dokonce pustit od podkladu.
Anatomicky je chodidlová žláza (vylučuje onen sliz, nutný k pohybu) umístěna jen v přední části svalnaté nohy.

Zdroj: Studium

Další odpovědi
Elk

Jenom na náledí, jaké bylo minulý týden a s letním obutím…

tom004

Dokud ta ňaminka byla ještě živá, tak si její možnosti pohybu mohla vyzkoušet pomocí nějakých vhodných zábran. 🙂

Sůwa

Couvat nejspíš neumí, ale klidně si dají grupáč 🙂
http://screen­shot.cz/MVQHH/