AnnMary

Umí někdo spočítat tenhle příklad???

Průměrná denní tržba v podniku má normální rozdělení s průměrem 15800 Kč a směrodatnou odchylkou 1300 Kč. Jaká je pravděpodobnost, že náhodná denní tržba bude vyšší než 18000 Kč ?

Odpovědi
freek_zr

Nejsem si naprosto jistý, ale dle př. na normální rozdělení z internetu na podobný příklad, to vychází na 0,95 (použij vzoreček z excellu =NORMDIST(X;stř_hod;­sm_od;PRAVDA/ne­pravda)…

Zdroj: http://www.kmt­.zcu.cz/person/Ko­hout/info_sou­bory/exam1.htm