bolak

Umí nějaký mobil, či tablet, ajfoun nebo jak jsou teď ty nový krabičky, zobrazovat polohu uživatele na mapě?

Něco jako jsou outdoorový gpsky pro turistiku, ale aby to umělo i něco víc, než jen ukazovat černobílou šipku za 3 tisíce. Buď volání a nebo aby to bylo spíš jako počítač, s internetem.
Doplňuji:
Funna: Já vim, já vim, přesně ten etrex mám no :)) né, prostě na mě je to moc malý, dyť ta vobrazovka od mobilu má 4 nebo kolik centymetry na šířku, tam je z mapy vidět hovno, a etrex je to samý, ať je novej, nebo starej, a ty GPS do auta co maj vekou vobrazovku, to je taky k prdu protože to určitě nebude mít ty turistický mapy, pač náklaďáky na louce jentak nejezděj, navíc bych musel chodit po lese s volantem nebo na čem je to připevněný, a to by na mě lidi blbě čuměli, to nechci

mě se právě líbí ta tableta jak jsou třeba na heurece nebo jak se tomu říká, to má pěkně velkou obrazovku, jako taková malá televizka do kapsy, akorát tak jako přesně pořád nevim, co to vlastně je. umí to internet? jde na tom pouštět rádio a tak? a má to taky gpsku?

Nejlepší odpověď
Funna

trochu jsme nepochopila, nač se ptáš…dnesmá drtivá většina telefonů vlastní GPS…a zobrazuje ti, kde jsi na mapě (pokud si nějakou nainstaluješ)…a nevím, co máš ty za turistickou GPS, asi nějaký starý eTrex, ale já mám tu tu šipku barevnou, na barevné mapě a samozřejmě toho umí turistická GPS mnohem a mnohem víc, než jen zobrazovat polohu…
Doplňuji:
chlapče, je vidět, že vůbec nevíš wocogou…ano…tu­ristické GPS jsou menší, ale pokud je chceš na turistiku, tak běhat celý den po lese s tabletem (žádná tableta) je naprostá krávovina…je veliký krám, není to nic do kapsy (pokud nemáš kapsu cca 25 × 15 cm)…a není přispůsobený pro jednoduché držení v jedné ruce, nesmí přijít do vlhka (co když se rozprší, nebo bude po dešti, na display žádná voda nepatří) a když ti uprostřed lesa dojde baterie, tězko ji dobiješ…na to jsou tu ty turistické GPS, které můžeš klidně ponořit do vody, když umřou baterie, tak ty dvě tužkovky lehce vyměníš (a eTrex se už nevyrábí, je to jen typ Garmina, takže není žádný nový)…stejný problém, který jsem popsala u tabletu, platí i pro telefon, nebo GPS do auta…a GPSdo auta sice standardně turistické mapy nemá, ale nic nebrání tomu ji tam dohrát…všechny GPS jsou v podstatě stené, jen mají jiný obal …jaký program do nich nahraješ, takový v sobě budou mít…a nemusíš chodit se žádným volantem, jen to vytáhneš z držáku a pak je to stejné, jako ta tvoje tableteta…
_____________­_______
takže základní otázka zní…nač potřebuješ GPS s tupristickou mapou?
jestli jen na občasnou vycházku do lesa a GPS vytáhneš jen občas, když se „ztratíš“, doporučuju 3,5–4″ telefon, nebo 7 až 9″ tablet…pokud chčeš podnikat sáhodlouhé turistické výpravy, mimo značené cesty tak jedině turistickou GPS…a ty dnes vypadají úplně jinak, než ten tvůj černobílý eTrex…i když do 3 tisíc se nedostaneš ani náhodou http://android­hryaplikacie.sk/za­riadenia/ostat­ni/garmin-monterra-nova-odolna-turisticka-gps-navigacia-s-androidom
_____________­_____________
obecně platí, že i tablety, i telefony mají hodně podobnou výbavu..mají PGS, internet, rádio, foťák, kameru…prostě jsou to malé počítače…samozřejmě záleží na tom, jaký typ si vybereš, každý umí něco jiného, každý má jinak veliký displej, jiné rozlišení, jinou výdrž baterií, jiné přídavné prográmky, jiný operační systém..atd…at­d…kdybych to měla všechno vypisovat, tak jsem tu do zítřka…ale abys tohle mohl plně využívat, je ideální mít mobilní internet…to, že má tablet internet ještě neznamená, že ho budeš mít i ty…musíš ho do tabletu nějak dostat…buď, že se napíchneš na veřejnou, nebo svou wi-fi…ale to jsi pak imobilní a nebo si pořídíš 3G kartu internetovým připojením od nějakého operátora…a zadarmo to není…
to samé, platí v podstatě i pro telefon, jen s tím rozdílem, že netové připojení je „součástí“ SIM, samozřejmě když si ho objednáš a zaplatíš…
_____________­_____________
„tableta co mají na heuréce“…hmmm…to fakt vím, který tablet máš na mysli, jsou jich tam stovky…heuréka je vyhledávací program, ne obchod…
ale i tam si najdeš u každého tabletu ve specifikaci co umí…např. http://tablety­.heureka.cz/le­novo-ideatab-a8-50/specifikace/#sec­tion
GPS má, ale nemá 3G, jen wi-fi…takže na net se dostaneš jen tam, kde je wi-fi…a v lese to nebude určitě…navíc, se to při přenášení drží oběma rukama…prostě do lesa idál .-)

Další odpovědi
gecco

Samozřejmě, že ano…
😉
Aplikace ti zobrazí mapu a v ní tvou polohu – existují pro Win, Android, iOS…

uccello

Na polohu ani nemusíš mít zapnutou GPS, pokud ji nepotřebuješ na metr přesně. Stačí si zapnout datový přenosy a v aplikaci mít povoleno určení pozice pomocí googlu. Na mobilu nebo tabletu s Androidem jsou ideální aplikace Mapy.cz nebo Locus.

Hlada

Funna to napsala vyčerpávajícím způsobem. Podporuji názor, že tablet se na turistiku nehodí. Citlivost přijímačů GPS v tabletech je nevalná, obrazovka je na slunci špatně čitelná, doba provozu na plně rozsvícenou obrazovku je jen několik hodin, odolnost tabletu proti vlhkosti nebo mechanickému poškození je nulová.
Do automobilové GPS je možné nahrát turistickou mapu, zůstává ale problém s čitelností na slunci, napájením a při geocachingu navedením na bod.
Etrex se šipkou je zřejmě eTrex H, který je nemapový. Nové turistické GPS jsou mapové.

bulík

Pořiď si phablet, tj. tablet s mobilem v jednom. 7" v ruce v lese uneseš, GPS je už pomalu v každém zařízení.

bolak

gecco: a o čem se teď bavíš, o tý tabletě nebo o mobilu? nebo je to to samý?

gecco

V principu je to „to samý“ – smartfouny mají běžně display 4"+ (tedy dost velký), tablety mají – pochopitelně, ještě větší.
Spousta z těchto zařízení má GPS modul (a i dostupnou aplikaci a mapové podklady).
A jo – „umí to“ i internet a velmi často to má i FM rádio (pokud ne, můžeš poslouchat přes net).
😉

bolak

A když teda je to s internetem, tak jak ten se do toho dostane, to je to jako zadarmo? Přece ty mapy to stahuje asi z internetu ne, i ty aplikace, a připojení k internetu něco stojí, nebo ne?

gecco

„Zadarmo“ to opravdu není…
Resp. pokud se připojíš na nějaké free wifi, máš přenesenou kapacitu zdarma, ale jinak musíš plůatit datové přenosy operátorovi (paušál nebo něco jako ´NetNaDen´…).

bolak

A kolik by to tak stálo, ten internet do tabletu měsíčně?