Umí NASA raketoplány i couvat, když už ve jsou vesmíru?

Odpovědi
Dochy

Uměli to. Raketoplánu pokud byl nahoře a neměl plánován nějaký manévr bylo jedno jak byl natočen. „Couvání“ bylo součástí standardní procedury při přistávání: natočení zadkem do směru letu a použití motoru pro zbrždění, pak let čumákem napřed a provedení několika oblouků ve vyšších vrstvách atmosféry pro další zpomalení o atmosféru a poté klouzavý let-pád v atmosféře…

valecek

No teď už zaručeně neumí nic protože už nelétají ,ale rozhodně si prohlédni obrázek špičky raketoplánu, nač myslíš že tam jsou ty otvory v zářezech na špici trupu?
Sloužily jen ke korekci pohybu ve vesmíru, ne pro výkon.