Barča1234567

Umělecké prostředky určit

Soused vyhořel. Za 100 let se z toho nevzpamatuje. Kolik nezájmu,lhostej­nosti,škodoli­bé radosti mu dalo najevo celé městečko! „Milý můj domečku, sbohem,”ozývalo se od spáleniště „už nikdy mě nebudeš z dálky vítat kouřem z komína a smát se na mě všemi svými okny. Nikdy,nikdy,nikdy.” U každé věty aspon jeden umělecký prostředek.:) prosim rychle.:)

Odpovědi
odpomass

Tak vidím tam zdrobněliny (městečko), personifikaci (milý můj domečku…), gradaci (nikdy,nikdy,nik­dy), apostrofy několikrát atd. Víc si najdi tady: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Um%C4%9Bl­eck%C3%BD_jazy­kov%C3%BD_pros­t%C5%99edek