Oprah

Umělé oplodnění a lupénka

Jdu na umělé oplodnění a nebudu mít vlastní vajíčko,mám lupénku,a chtěla bych vědět,jestli je možné že jí krví přenesu na dítě,a nebo je to možné jen v případě kdybych měla vajíčko vlastní a lupénka by pak mohla být dědičná.Poradí mi někdo?

Odpovědi
alenka901

pokud ma 1 rodic lupenku je pravdepodobnost lupky u ditete 10%,pokud oba rodice,pravde­podobnost je az 50%.
prý berte s rezervou

SuzanKa

To má na umělé oplodnění vliv? O tom jsem neslyšela :-O Ale to ti asi řekne přímo doktor, ne?