Pájo

Uměl byste někdo spáchat…?

Aplikaci, jednoduchý program nebo to nějak propojit s Excelem, Wordem, apod…?
Potřebuji vytvořit „formulář“, kam by bylo možné v posloupnosti vložit výsledky z Excelu – výsledky průměrů měření, z přednastavených textů zatržením (např. z rozbalovacích nabídek) vkládat text, vyplňovat variabilně a vkládat text extra + obrázky … tak aby vše vybrané = „zatržené“ a vyplněné a vložené (fota), se následně sformovalo do textové verze a dalo se to vytisknout jako zpráva (podobně jako ve Wordu)s tím, že by by se nevyplněné nezobrazilo a netisklo?

Odpovědi
led

Možnosť prepojenia medzi MsWord a MsExcel je. Skúste si pozorne pozrieť manuál.
Vkladanie je možné v exceli v časti Data (databáza), + odkaz na foto.
Je to pri tvorbe trochu komplikované na organizáciu práce ale potom to ide úplne prirodzene.
Trochu som zastaralá ale podobné veci možno robiť aj v programe FoxPro. Podobných programov je veľa – skúste napríklad pozrieť:
http://www.slu­necnice.cz/tvor­ba-webu-a-programovani/da­tabaze/