bolak

Umějí říct američani říct „ch“?

Já že zdeno chára už hraje v NHL stovky let, a pořád ho vyslovujou jako „čára“, tak mě zajímá, jestli to vopravdu neuměj vyslovit, a nebo si jen myslej, že to vyslovujou správně.

Nejlepší odpověď
quentos

Při troše snahy by i uměli, ale moc jim to nejde, jelikož na něj nejsou zvyklí (ve svém jazyce ho prakticky nemají, jeho psaná podoba se u nich čte jinak), a tím pádem se jim nechce :{)> to máš to samý jako s českou výslovností anglického „th“: taky na něj nejsme zvyklí, protože ho v češtině nemáme, a tak ho Češi většinou nahrazují „s“ nebo „z“ podle toho, zda je to znělá či neznělá podoba. Třeba spisovatel Galsworthy by, kdyby byl stále žil, ani byl nepoznal (!), že se tady o něm mluví, kdyby slyšel své jméno vyslovit tak, jak se to tady běžně dělá („golsvérzy“, no fuj).