jirka F

Umějí mraky předpovědět počasí v tom daném dni

četl jsem z nějakých novin že mraky jejich tvar že se podle toho dá odhadnout počasí jaké bude prý když jsou jenom řasy,čáry tak to bude hezky a když je velký mrak ve tvaru hradu tak přijde bouřka atd.

je to pravda skutečně se pozná na tvarech mraků jestli bude hezky nebo pršet

Odpovědi
mosoj

a) ano

To uměli již sedláci v době minulé.
Ten hrad je kumulus nimbus !!!! Přečti si o tom něco.

Lamalam

c) ne

Mraky neumějí vůbec nic, ani předpovídat počasí.

pusinka50

c) ne

Kdyby to tak bylo, slyšeli bychom přesné předpovědi meteorologů a ne ty jejich žvásty, když se mění počasí. Dokáží pouze předpovědět počasí na 1–2 dny dopředu, pakliže bude teplo a slunečno a nevidí na meteorologické mapě žádnou okluzní frontu apod. Při změnách front, větru apod. mluví nesmysly, hlásí předpoklady, které se většinou nevyplní, protože nedokáží odhadnout 3 dny dopředu, jaké počasí bude v jakém kraji.