Umějí dnes lidé počítat?

za posledních pár měsíců jsem navštívil několik akcí, kdy nás bylo více při zaplacení vstupu a zjistil jsem, že pokladní mají velké mezery v počítání a tím pádem jsem hodně ušetřil na vstupném. navíc jim dělá velký problém započtení různých slev atd. stává se vám to také? je to už i u stánků s občerstvením, kde vás dříve spíš tzv.natáhli. dnes natahují sebe 😁

pro Drap: vždy to tak bylo, ale v můj neprospěch 🙂
každopádně násobilka se stává noční můrou mnoha mladých a nejen jich

Nejlepší odpověď
gecco

Naposledy předevčírem v knajpě:

  • účet 244,–
  • povídám dvěstěšedesát
  • kelnerka – „děkuji, děkuji, tady je třistačtyřicet zpět…“

😉
Chvílu jsem čučel, co je to za fór – a pak jsem jí to kilčo dal…
😉

Další odpovědi
marci1

Asi moc ne. Někdy mě napadá, jestli se opravdu spletou, nebo to dělají úmyslně ( pokud nám vrací méně ). Jelikož se to stává i v případech, kdy zákazníkovi vrátí více, než měli, pak je jediná možnost, že opravdu neumí počítat. Každému doporučuji si útratu kontrolovat a nespoléhat se na to, že vrácení peněz je o.k.:-))

briketka10

Ne. Jednou jsem platila a místo pěti rohlíků
mi pokladní počítala pět pom.másel a pět
másel místo pět rohlíku za částku těch másel
nejdřív jsem si toho nevšimla, ale až jsem se
vrátila to bylo omlouvání stalo se mi to v Bille.
Hned mi to vrátila, ale musela zavolat vedoucí.
To vše by šlo do její kapsy znám to, taky jsem
makala léta na kase a mohla si toho všimnout
né že ne 😁

led

Vzhľadom na kalkulačky a množstvo elektronický zariadení prevažné množstvo zabúda počítať nielen na papieri a rátaní z hlavy už radšej ani nehovorím. Veď „hodím to do mašiny a tá to vypočíta, tak načo sa budem namáhať“.
Myslíte, že by ste dokázali rýchlo počítať aj na"abakuse," alebo na „sčote“?
sčot 1.obrázok, abakus posledný obrázok
http://www.ga­mepark.cz/poci­tace_aneb_jak_sel_­cas_446031.htm

Drap

Tak to bylo vždy. Někdo počítá lépe, někomu to dělá problém.

lexx

moc neumí, kalkulačka je i v mobilu…umíte na papíře tužkou spočítat druhou odmocninu většího čísla ? kdysi jsem uměl…v marketu u kasy si útratu běžně spočítám v hlavě aspoň s přesnostní na 1–2 Kč a mám kontrolu

redy

gecco a co si ji dal?

gecco

😉