Deniiska

Úlohy o směsích

Prosím poraďte s těmito 2 úlohy na směsi:

  1. Prodavačka namíchala do kornoutu dva druhy bonbonů. Půl kila ovocných po 90 Kč za kilogram a 400 g oříškových po 117 Kč za kilogram. Kolik korun bude stát 1 kg této směsi?
  2. V ovocném salátu bylo smícháno 6 druhů ovoce. Půl kila pomerančů po 24 Kč za 1 kg, 400 g jablek po 18 Kč, 0,2 kg banánů po 20 Kč, 600 g hroznů po 60 Kč, 3/4 kg mandarinek po 36 Kč a 0,55 kg kiwi po 30 Kč za 1 kg. Za jakou cenu bylo 1/2 kg tohoto ovocného salátu?

Děkuji předem za pomoc, je to důležité :)

Nejlepší odpověď
tom004

Asi po sto padesáté.Domácí úkol je proto,že ho studenti samostatně vypracují doma.Nehledě na to,že Nový rok je přece jenom svátek.Když už se chceš učit,zapni vlastní mozek.Určitě Tě to potěší víc,než „opisování“.

Další odpovědi
anonym

Připojuji se k tomovi, to ti fakt ještě není trapné? Podívej se na sebe

  • za 2 měsíce ani jedna odpověď, zato všechny otázky v rubrice střední školy s pouhou výjimkou jediné o vaření.

Asi by to chtělo nějaké pozitivní novoroční předsevzetí.

beer

Postup, ne výsledek:
Spočítej u každého druhu ve směsi cenu za 1dkg, vynásob kupovanou váhou (v dkg). Pak to vždy sečti a máš výsledek..
Domácí úkoly nevypočítávám neboť ti to ve skutečnosti nepomůže, sorry))
Doplňuji:
Odpovědí od Alesh dojdeš ke stejnému výsledku – je to jen jiný způsob.

Alesh

Jasný, ne? 🙂

  1. Spočítáš ceny jednotlivých složek (hmotnost * cena/kg).
  2. Tyto jednotlivé složky posčítáš.
  3. Vydělíš celkovou hmotností směsi.