NaTyNkA

Úloha z fyziky- hustota látky

Dřevěná kostka objemu 32 cm3 má hmotnost 16 g. Vypočti jakou hmotnost má 1 cm3 dřeva ze kterého je vyrobena kostka. Jaká je hustota tohoto dřeva?

Azbestová deska o rozměrech 0,9m a 0,1m má hmotnost 36kg.Urči hustotu azbestu v jednotkách kilogram na metr krychlový.

Jakou hustotu má vzduch v balonku o objemu 2000 ml,když hmotnost nafouknutého balonku je 2,60g?
Doplňuji:
Není to domácí úkol!!!

Nejlepší odpověď
RQLM

není správný řešit domácí úkoly tímhle způsobem ;)

m…hmotnost
V…objem
Ro…hustota

1.PRIKLAD
Ro = m/V = 16/32 = 0,5 g/cm3

2.PRIKLAD
plocha desky S = 0,9.0,1 = 0,09 m2
tady mi nejak chybi nejaky treti rozmer desky

3.PRIKLAD
Ro=m/V=2,6/2000=x g/cm3

NaTyNkA

Není to domácí úkol jenom potřebuji vědět aspoň trochu postup a značku :) děkuju za odpověď