Pokročilý

úloha-Matika-pomóc ':(

Učitelka nám zadala úkol:

S(s): obdélník ABCD → obdelník A'B'C'D'
a=7cm
b=4cm
1) S∈AB
2) S∈ čtverec ABCD

já nevím..vůbec nám to nevysvětlila, nic.. prostě to praskla na tabuli :/ jediný co vím je že to je rýsování x'D
Prosím pomoc, dík moc za odpovědi!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

jde o úlohu středovou souměrnost. Když si vygooglíte středovou souměrnost, jistě se dozvítě víc, než bych tady voslil, protože už je to ňákej pátek, co jsem sám jsem takové úlohy řešil :{/>

Neodborně řečeno si někde zvolíte střed souměrnosti S (v prvním případě bude tento bod S kdekoli na úsečce AB, v druhém případě někde uvnitř čtverce (?) ABCD). Přenášíte postupně jednotlivé body A, B, C, D, a to tak, že jednotlivé body spojíte se středem souměrnosti úsečkou, pak tu úsečku "prodloužíte" ZA střed souměrnosti a ve STEJNÉ vzdálenosti, jako je bod A, jen na druhou stranu od S, se bude nacházet bod A' (A s čarou). Stejným způsobem přenesete další tři body a pak už jen ony čtyři nově vzniklé body (s čarou) pospojujete.
Doplňuji:
pardon, nadbytečné "jsem"

Další odpovědi:

Lenčo, to ale píšeš pěkný nesmysl. Nebo snad máme očekávat, že všichni Tví spolužáci budou psát do Odpovědí.cz, aby mohli udělat domácí úkol? O tom, že učitelka Ti dala úkol k učivu, které jste neprobírali ani nemluv.
Když bych si ve škole s něčím nevěděla rady, tak bych vzala sešit a šla za spolužačkou, nebo bych otravovala staršího bratra tak dlouho, až by mi vysvětlil, o co jde. Bylo by to určitě užitečnější než psát sem.

Jak ti to mám asi narýsovat ?

Diskuze k otázce

Zlatý

quentos

* o úlohu na...

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2415
Zlatý Drap 1488
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.