ddaanni

Úloha do matematiky

Když je na autobusové zastávce 19 lidí a já a přijedou naráz dva úplně stejné autobusy.Každý z lidí nastoupil bud do prvního nebo do druhého autobusu nebo zůstali stát na zastávce. Kolika způsoby jsme mohli nastoupit do autobusů? Prosím o postup.

Nejlepší odpověď
jjsemtujak

Způsobem takovým, že vstoupim do dveří, které řidič otevře, jakmile zastaví na zastávku.

Postup:

  1. Řidič přijede na zastávku
  2. otevře elektronicky (nebo mechanicky v připadě, že selže spínač dveří)
  3. nyní můžete v klidu nastoupit do dveří a tudíž do prostoru autobusu pro cestující
  4. porozhlídněte se po volném místě. V případě, že nenajdete volné místo, tak nezbyde nic jiného než stát v autobusu

Další odpovědi
iceT

Já tedy nastupuju do autobusu zásadně dveřmi,přední­mi,zadními nebo prostředními,vždy ale musí být otevřené.Dále vystupuji po schodech,ale třeba uprostřed schody nejsou,proto aby lidé na vozíčku nebo matky s kočárkem měli pohodlnější nástup i výstup.Záleží ale na typu autobusu.