7KATKA7

Ulice se probudila už před

Ulice se probudila už před hodnou chvílí, na chodníku klapaly kroky hustěji a hustěji, dům se otřásal rachotem kol, avšak zároveň začínal ožívat vlastními zvuky, když lopatky zaharašily v uhlácích, voda hrčela v odpadových rourách, dveře skřípaly a bouchaly a na schodišti se rozléhaly hlasy lidí odcházejících do práce. Urči celkem počet vět, počet vět hlavních a počet vět vedlejších: A)8 vět, 4 VH, 4 VV B)8 vět, 7 VH, 1 VV C)8 vět, 5 VH, 3 VV

Odpovědi
HOMER

Myslím že c)
To se mýlíš Miroslavst, : nahrazuje tečku stejně jako třeba ? .

Miroslavst

Myslím, že jsem si jen přečetl text. A vidím jen jednu větu oddělenou několika čárkami. no včetně dotazu dvě věty, ale za tou druhou chybí tečka.