led

ulica Nekázanka v Prahe

Neviete, prečo sa ulica Nekázanka v Prahe, takto volá?
Poznám síce povesť o Karlovi IV, ale môže to tak byť?
Doplňuji:
Ďakujem, na túto povesř som mzslela

Nejlepší odpověď
Luss

Podle povesti nebyla v puvodnich planech, kdyz se stavelo Nove Mesto a Karel IV. se rozciloval, ze ji nekazal postavit. Z toho Nekazanka. Nicmene jiny zdroj neuvadi tak romanticky puvod nazvu, resp.popira tento vznik. viz odkaz

Zdroj: http://www.pra­ha1.cz/cps/pra­ha-1-nekazanka.html

Další odpovědi
kapka

Je to, jak říká Luss.
Hurvínek to na jedné desce ale vysvětluje taky moc hezky. Prý se tam stavbařům pořád pletla nějaká Anka a oni jí říkali: „Tak nám to tady nekaz, Anka!“ 😁