jana15

Úleva na děti

Dobrý den,chtěla sem se zeptat,s manželem jsme rozvedeni,ale opět žijeme spolu ve společné domácnosti a potřebovala bych vědět jestli může pobírat úlevu na naše děti.Já jsem na MD.Děkuji Jana

Odpovědi
anonym

Pokud je manžel zaměstnancem, tak bude řešit daňový odpočet na dítě se mzdovou účetní. Způsob, jakým bude třeba prokázat společné bydliště, bych si ověřila na mzdové účtárně.
Dle § 35c,odst.l má nárok na daňové osvobození ve výši 13.404,– Kč ročně na vyživované dítě žijící s ním ve společné domácnosti.

Alesh

No jasně, že může, akorát bude muset do zaměstnání dadat papír potvrzený od právníka, že žijete ve společné domácnosti a že nepobíráš dávky jako osoba osamělá. Ať se staví v práci na účtárně, tam mu přesně řeknou, co bude potřebovat. Ta sleva je okolo 1100 Kč/měs.