Úleva na daních

jsem rozvedená,vedená na UP,do 26.10.09 jsem pracovala,u bý­valého zamě,budu podepisovat daně,za 09.prý mám donést od UP potrzení zaměstnavateli,měla bych dostat určitou částku za 2 měsíce evidence na UP.mám v péči 2 nezletilé děti.je to tak?děkuji Tomečková

Odpovědi
standa

Nevím přesně na co se ptáte, zda na to jestli:

  1. dostanete od ÚP dávky v nezaměstnanosti ?

ANO, dávky dostanete, ale ne od zaměstnavatele.

  1. budete mít nějakou ´úlevu na daních´ protože jste rozvedená a jste vedená na ÚP ?

NE, žádnou slevu na daních z těchto důvodů mít nebudete.

Pokud svého posledního zaměstnavatele požádáte o roční zúčtování záloh na daň z příjmu, je povinen vám vyhovět…

V rámci tohoto ´zúčtování´ však můžete uplatnit jiné výdaje, které vám v konečném důsledku sníží daň, např.:

  • hodnotu darů podle § 15 odst. 1 zákona o daních z příjmů,
  • zaplacené úroky z úvěru ze stavebního spoření a z hypotečního ú­věru,
  • penzijní připojištění,
  • soukromé životní pojištění,
  • zaplacené členské příspěvky člena odborové organizace.