Avatar uživatele
Registrovaný

Úleva na daních

jsem rozvedená,vedená na UP,do 26.10.09 jsem pracovala,u bývalého zamě,budu podepisovat daně,za 09.prý mám donést od UP potrzení zaměstnavateli,měla bych dostat určitou částku za 2 měsíce evidence na UP.mám v péči 2 nezletilé děti.je to tak?děkuji Tomečková

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nevím přesně na co se ptáte, zda na to jestli:

a) dostanete od ÚP dávky v nezaměstnanosti ?
ANO, dávky dostanete, ale ne od zaměstnavatele.

b) budete mít nějakou ´úlevu na daních´ protože jste rozvedená a jste vedená na ÚP ?
NE, žádnou slevu na daních z těchto důvodů mít nebudete.

Pokud svého posledního zaměstnavatele požádáte o roční zúčtování záloh na daň z příjmu, je povinen vám vyhovět...

V rámci tohoto ´zúčtování´ však můžete uplatnit jiné výdaje, které vám v konečném důsledku sníží daň, např.:
* hodnotu darů podle § 15 odst. 1 zákona o daních z příjmů,
* zaplacené úroky z úvěru ze stavebního spoření a z hypotečního úvěru,
* penzijní připojištění,
* soukromé životní pojištění,
* zaplacené členské příspěvky člena odborové organizace.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.