Úleva na daně na děti

dobrý den mám problém jsem rozvedená a mám z 1 manželství dvě děti nyní žiju s přítelem 5 let ve společné domácnosti i na sociálním uřadu ho mám nahlašeného že žijem ve společné domáícnosti v zaměstnání mu nechtějí udělat ulevy na daně na tyto děti z duvodu že nejsme manželé přitom vím o spoustě lidech kteří jsou v naší situaci a tyto ulevy u zaměstnavatele mají prý v zákoně je nějaký malí dodatek který se k tomuto vztahu týká,všude na sociálce chtělí přítelovi příjmi a kvuli tomu nemám ani nárok na přídavky že má větší plat tak bych potřebovala vědět jestli tento náriok máme a jaký je to zákon prosím moc om odpověd na email děkuji moc šebková

Nejlepší odpověď
Jambalaya

To je ale opravdu jenom „prý“. Pokud nejste manželé, opravdu nelze slevu na dani uplatnit. Alespoň pro rok 2010 a předchozí nikoliv, možná, že bude provedena našimi zákonodárci v budoucnu nějaká změna 🙂

Další odpovědi
standa

Jak správně píše Jambalaya nárok na slevu má poplatník pouze na své dítě nebo na dítě svého manžela(ky). Ve specifických případech je nárok na slevu i na vnuka(čku).

Pro dávky státní sociální podpory však tvoří okruh společně posuzovaných osob vedle klasických rodinných příslušníků i DRUH/DRUŽKA…, je to lehce nelogické ve vztahu k výše zmiňovaným podmínkám uplatňování slevy na dítě, ale je to tak !