Úleva na daně na děti

dobrý den mám problém jsem rozvedená a mám z 1 manželství dvě děti nyní žiju s přítelem 5 let ve společné domácnosti i na sociálním uřadu ho mám nahlašeného že žijem ve společné domáícnosti v zaměstnání mu nechtějí udělat ulevy na daně na tyto děti z duvodu že nejsme manželé přitom vím o spoustě lidech kteří jsou v naší situaci a tyto ulevy u zaměstnavatele mají prý v zákoně je nějaký malí dodatek který se k tomuto vztahu týká,všude na sociálce chtělí přítelovi příjmi a kvuli tomu nemám ani nárok na přídavky že má větší plat tak bych potřebovala vědět jestli tento náriok máme a jaký je to zákon prosím moc om odpověd na email děkuji moc šebková

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

To je ale opravdu jenom "prý". Pokud nejste manželé, opravdu nelze slevu na dani uplatnit. Alespoň pro rok 2010 a předchozí nikoliv, možná, že bude provedena našimi zákonodárci v budoucnu nějaká změna :-)

Další odpovědi:

Zlatý

Jak správně píše Jambalaya nárok na slevu má poplatník pouze na své dítě nebo na dítě svého manžela(ky). Ve specifických případech je nárok na slevu i na vnuka(čku).

Pro dávky státní sociální podpory však tvoří okruh společně posuzovaných osob vedle klasických rodinných příslušníků i DRUH/DRUŽKA..., je to lehce nelogické ve vztahu k výše zmiňovaným podmínkám uplatňování slevy na dítě, ale je to tak !

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.