Okénková

Lze uplatnit úlevu na dani na dítě u zaměstnavatele, i když nejsme manželé?

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat ohledně daně na dítě. Jsem rozvedena a dceru mám ve své péči. Žiji ve společné domácnosti s přítelem (druh a družka) Začala jsem pracovat a můj zaměstnavatel mi navrhl, aby můj přítel který vydělává víc než, já si dal mou dceru na daně. Ve Škodovce, kde pracuje, mu řekli, že bychom museli být manželé. Ale můj zaměstnavatel říká, že to jde. Tak kde je prosím pravda? Děkuji Okénková

Odpovědi
gecco

Bohužel – partner (druh) nemůže uplatňovat slevu na dani z příjmu z titulu tvého dítěte – museli byste být sezdaní (nebo registrovaní partneři)…

ivzez

Slevu můžete uplatnit Vy nebo otec dcery.

Nevyděláváte-li tolik, abyste uplatnila celou slevu na dítě, a vyděláte-li si
za rok alespoň šestinásobek minimální mzdy, máte nárok na daňový bonus.

Nový partner by mohl slevu na Vaši dceru uplatnit
až od měsíce následujícího po sňatku.
______

Předložil Vám zaměstnavatel předpis,
na jehož základě by to mělo být možné?