dumtechno

Ukradená občanka a jak bez ní po EU

Dobrý den,
je nějaká možnost sehnat cestovní doklad den před odletem do Anglie? Dnes mi ukradli občanku, pas nemám a na zítra odpoledne mám letenku do Londýna. Existuje nějaké řešení?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud neni pas ani občanka, tak letět nelze. Pokusil bych se vrátit letenku.

Další odpovědi
baghira

Zkus jít ráno na úřad a přemluvit je k vydání OP bez strojově čitelných údajů s platností 1 měsíc. Teoreticky by to mohlo jít i na počkání (potřebuješ rodný a oddací list + fotky + 100Kč).

dumtechno

Dočasný pas se vydává pouze při ztrátě v zahraničí, že?