ukončila jsem půlroční nemocenskou, následně byl se mnou rozvázán prac.poměr a zda opět mohu nastoupit novou nemocenskou

rozvázán prac.poměr dle 52 odst.g ZP

Nejlepší odpověď
Jambalaya

To můžete, ale nejspíš na ni už naštěstí nebudete mít nárok! A taky doktor se nepožene vám dát na simulování další neschopenku, protože byste musela na LPK. Jestliže nemůžete pracovat, požádejte si o invalidní důchod, jestli můžete, mažte do práce. Takovejch by bylo ☹

Další odpovědi
Popy

To Jambalaya:
Tleskám, lépe bych to nenapsala:-)..Já být doktorem, tak bych tuhle „elitu národa“ hnala z ordinace bičem..

standa

Zkusím odpovědět aniž bych předjímal, že tazatel prvoplánově hodlá zneužívat náš štědrý systém sociálních dávek 🙂

Na nemocenskou můžete nastoupit maximálně do 7 kalendářních dní po skončení pracovního poměru.

btw.
S důvody, pro které vám zaměstnavatel dal výpovědí dle § 52/g, nemáte problém ?

Jedná se o tyto důvody:

a)existují důvody, pro které by zaměstnavatel mohl okamžitě zrušit pracovní poměr

  1. závažné porušení povinnosti(…) vztahujících se k zaměstnancem vykonávané práci
  2. soustavné méně závažné porušování povinnosti…, s tím, že zaměstnanec byl v posledních 6-ti měs. upozorněn na možnost výpovědi