lucille

Úkol do češtiny …:(

ahoj od učitelky sme meli odpovedet na nejaky otazky a jednou z tech otazek bylo: Co je to „parajmos“ ?…nevíte to prosím nekdo…nikde to nemuzu zjistit…:(…
děkuji za odpoved

Nejlepší odpověď
Tombik

Je to porajmos(!):

Porajmos je výraz romský, znamená pronásledování hlavně
evropských Romů

Zdroj: is.muni.cz/th/20997­3/pedf_b/popi­raci_holocaustu_BP­.txt?lang=en

Další odpovědi
panenka

Parajmos je ROMANI termin představený ROMANI učencem a aktivistou IAN HANCOCK popisovat vyhladit většinu ROMANI lidí Evropy,jako součást holokaustu.
více zde v odkaze

Zdroj: http://wikipe­dia.infostar.cz/p/po/po­rajmos.html

Tombik

K čemu to vlastně potřebuješ znát?

blesk26

Tak to by mě zajímalo na jaké škole a proč se vyučují romské výrazy? A zvlášť výrazy typu „pronásledovaní“? To už ta pozitivní diskriminace došla tak daleko? :(

Tombik

No třeba je to k referátu. Takovéto výrazy se vyskytovaly hlavně v 2. světové válce!

blesk26

Jo to asi jo, ale nejde mi do hlavy, proč se obecně (nemyslím teď jenom ve škole) poslední dobou tak zabýváme historií (a často i historií spojovanou s menšinami, jakožto jejich omluvu pro věci, co dnes dělají), která je stejně tak neuvěřitelným způsobem zmanipulovaná … že dějiny píšou vítězové se neříká nadarmo … a právě mi přijde, že místo, abychom řešili svoje současné problémy a dívali se do budoucnosti, tak se stále zabýváme minulostí, řešíme naprosté nesmysly a ty důležité věci, kterými bychom se měli zabývat nám unikají …

Tombik

To máš pravdu. V poslední době se opravdi lidstvo zabývá pouze minulými problémy. Možná se o nich učíme kvůli tomu, abychom věděli, co je správně a co špatné. Jakási inspirace do budoucího života. Musím ale s tebou souhlasit v tom, že bychom měli řešit současné problémy.