Avatar uživatele
lucille

Úkol do češtiny …:(

ahoj od učitelky sme meli odpovedet na nejaky otazky a jednou z tech otazek bylo: Co je to „parajmos“ ?…nevíte to prosím nekdo…nikde to nemuzu zjistit…:(…
děkuji za odpoved

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5140 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Tombik

Je to porajmos(!):

Porajmos je výraz romský, znamená pronásledování hlavně
evropských Romů

Zdroj: is.muni.cz/th/20997­3/pedf_b/popi­raci_holocaustu_BP­.txt?lang=en

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Parajmos je ROMANI termin představený ROMANI učencem a aktivistou IAN HANCOCK popisovat vyhladit většinu ROMANI lidí Evropy,jako součást holokaustu.
více zde v odkaze

Zdroj: http://wikipe­dia.infostar.cz/p/po/po­rajmos.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Tombik

K čemu to vlastně potřebuješ znát?

před 5140 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
blesk26

Tak to by mě zajímalo na jaké škole a proč se vyučují romské výrazy? A zvlášť výrazy typu „pronásledovaní“? To už ta pozitivní diskriminace došla tak daleko? :(

před 5140 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Tombik

No třeba je to k referátu. Takovéto výrazy se vyskytovaly hlavně v 2. světové válce!

před 5140 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
blesk26

Jo to asi jo, ale nejde mi do hlavy, proč se obecně (nemyslím teď jenom ve škole) poslední dobou tak zabýváme historií (a často i historií spojovanou s menšinami, jakožto jejich omluvu pro věci, co dnes dělají), která je stejně tak neuvěřitelným způsobem zmanipulovaná … že dějiny píšou vítězové se neříká nadarmo … a právě mi přijde, že místo, abychom řešili svoje současné problémy a dívali se do budoucnosti, tak se stále zabýváme minulostí, řešíme naprosté nesmysly a ty důležité věci, kterými bychom se měli zabývat nám unikají …

před 5140 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Tombik

To máš pravdu. V poslední době se opravdi lidstvo zabývá pouze minulými problémy. Možná se o nich učíme kvůli tomu, abychom věděli, co je správně a co špatné. Jakási inspirace do budoucího života. Musím ale s tebou souhlasit v tom, že bychom měli řešit současné problémy.

před 5140 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek